Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Lenovo Phab 2 Pro prináša nové zážitky v rozšírenej a virtuálnej realite

Lenovo Phab 2 Pro prináša nové zážitky v rozšírenej a virtuálnej realite
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
5. 1. 2017
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Lenovo Phab 2 Pro, prvý smartfón na svete s podporou technológie Tango, je dostupný v obchodoch aj online a štúdiá na celom svete ho využívajú, ako pracovný model na vývoj inovatívnych Tango aplikácií. V dôsledku toho sa Phab 2 Pro vyrovná pôvodným Tango zariadeniam a ponúka hneď niekoľko nových aplikácií, ktoré prinášajú jedinečné AR a VR zážitky.

Medzi nich patria mnohé vysoko kvalitné AR/VR hry, ako napríklad Hot Wheels Track Builder, Fury of the Gods alebo Crayola Color Blaster. Vo svojej podstate je však Tango nástrojom, ktorý má zvýšiť užitočnosť vášho telefónu. Vezmite si napríklad predinštalovanú aplikáciu Measure (Meranie), ktorá využíva technológiu Tango a jej schopnosť vnímať hĺbku na rýchle meranie interiérov a reálnych objektov (používateľom umožňuje vidieť miery zobrazené v rozšírenej realite). Okrem toho existuje široká ponuka aplikácií pre maloobchod, vzdelávanie a fotenie, ktoré sľubujú, že pretvoria spôsob, ako svoje smartfóny používate.

Smartfón Lenovo Phab 2 Pro prináša nevšedné zážitky v prostredí rozšírenej a virtuálnej reality

Retailové zážitky sa s technológiou Tango menia. Reťazce Lowe’s a Wayfair predviedli Tango aplikácie, vďaka ktorým si používatelia môžu umiestniť nábytok alebo domáce vybavenie v skutočnej veľkosti do svojich interiérov predtým, ako sa rozhodli pre ich kúpu, čo im ušetrilo cestu do obchodu. Používatelia sa môžu pozrieť na nové doplnky v domácnosti, poprechádzať sa okolo nich a dôkladne si ich obzrieť na obrazovke Phab 2 Pro, akoby tam v skutočnosti boli.

Ďalšou aplikáciou pre interiérový dizajn je iStaging, ktorá spája priestorové vnímanie technológie Tango s vlastnou technológiou Immersive Reality, ktorá používateľom umožňuje navrhovať interiéry priamo z ich Phab 2 Pro. Používatelia budú mať príležitosť prejsť sa okolo bytového vybavenia, pozrieť si dlažby a tapety, ktoré si pre svoj domov vybrali, aby zistili, či sa tam hodia. Budú mať možnosť odfotiť si svoje návrhy a ukázať ich priateľom či rodine. A keď sa rozhodnú pre nákup, položky si môžu objednať priamo cez aplikáciu.

Smartfón Lenovo Phab 2 Pro prináša nevšedné zážitky v prostredí rozšírenej a virtuálnej reality

iStaging ponúka produkty od celého radu značiek, vrátane HomePlaneur, PIXERS, Arredoclassic a HOLA. iStaging okrem ďalších aplikácii disponuje aplikáciou Plánovač pôdorysu, ktorá dizajnérom a realitným agentom umožňuje odmerať a zmapovať ich interiéry. Matterport a ich Tango softvér používateľom umožňuje zachytiť presný 3D model prostredia interiéru, ponúka možnosť virtuálnej prehliadky domu pre ľudí, ktorí majú o nejakú nehnuteľnosť záujem. Je tu aj aplikácia MagicPlan spoločnosti Sensopia, s ktorou si môžete odmerať miestnosti a nakresliť plány pôdorysov jednoduchým odfotením priestorov.

Smartfón Lenovo Phab 2 Pro prináša nevšedné zážitky v prostredí rozšírenej a virtuálnej reality

Tango sa chystá spôsobiť prevrat aj v oblasti vzdelávania, a to s aplikáciou Dinosaurs Among Us, ktorá používateľom umožní prechádzať sa pomedzi Velociraptormi v životnej veľkosti. Študenti sa môžu učiť skúmaním týchto virtuálnych dinosaurov, pričom poskytované informácie sa odvolávajú na najnovšie výskumy paleontológov amerického Prírodovedného múzea a prelínajú sa s rôznymi prvkami dinosaurov.

Ďalšou vzdelávacou aplikáciou, ktorá je dokonalá pre školské lavice aj učenie doma, je Simulátor slnečnej sústavy - Solar Simulator at Scale - od spoločnosti Angstrom Tech, ktorý umožňuje učiteľom, rodičom aj deťom premietať model slnečnej sústavy v reálnej mierke na stenu obývačky, chodby alebo telocvične. Používateľ začne "umiestnením" Slnka na jednu stranu uzavretého priestoru v reálnom svete - povedzme steny v obývačke. Na vzdialenejší koniec miestnosti potom postačí umiestniť planétu Neptún a aplikácia dá automaticky do mierky celú slnečnú sústavu, aby sa presne zmestila do vašej obývačky. Používatelia a ich priatelia sa potom môžu prechádzať medzi planétami v rozšírenej realite a naučia sa, ako ďaleko sú ostatné planéty od Zeme.

Smartfón Lenovo Phab 2 Pro prináša nevšedné zážitky v prostredí rozšírenej a virtuálnej reality

Rovnako môžete nafilmovať seba aj priateľov s hologramom svojej obľúbenej hviezdy alebo postavy. Aplikácia zmiešanej reality - “Holo” - bude čoskoro dostupná od vzrušujúceho nového štúdia s názvom 8i. Aplikácia používateľom umožňuje pridať hologram rozšírenej reality do prostredia reálneho sveta, ako napríklad do obývačky alebo nákupného centra. Hologramy prichádzajú v "holobalíkoch", ktoré obsahujú fotorealistické 3D hologramy zvierat, celebrít alebo fiktívnych postáv. Po pridaní hologramu s ním môžete hýbať, upraviť jeho veľkosť alebo ho otáčať. Keď je všetko pripravené, vstúpte so svojimi priateľmi do obrazu a urobte posledné úpravy. Odfoťte sa alebo nahrajte video, ktoré môžete zdieľať s priateľmi na sociálnych sieťach.

Počas uplynulých mesiacov, od prvého uvedenia Phab 2 Pro, sa toho v ekosystéme Tango veľa udialo. Prvá vlna aplikácií je prísľubom, že sme ešte len na začiatku, pričom výhody vlastníctva smartfónu s podporou Tango technológie narastajú spolu s celou škálou aplikácií, ktoré sa objavia počas roka 2017.

Ceny a dostupnosť

 

Smartfón Lenovo Phab 2 Pro je teraz dostupný v cene od 479 EUR u autorizovaných predajcov značky Lenovo.

Smartfón Lenovo Phab 2 Pro prináša nevšedné zážitky v prostredí rozšírenej a virtuálnej reality

(Zdroj: Tlačová správa Lenovo)