Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Huawei: Intelligent Phone, spolupráca s Amazon a Google, a Mate 9 pre trh v USA

Huawei: Intelligent Phone, spolupráca s Amazon a Google, a Mate 9 pre trh v USA
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
6. 1. 2017
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší výrobca smartfónov, dnes v rámci veľtrhu CES 2017 v Las Vegas predstavila prostredníctvom svojho CEO Richarda Yu koncept Intelligent Phone. Ten má byť súčasťou novej mobilnej éry.

Richard Yu v rámci svojej keynote speech tiež slávnostne oznámil spoluprácu so spoločnosťami Amazon a Google a okrem iného hovoril o uvedení Huawei Mate 9 na trh v USA. Huawei Mate 9 Pro a Mate 9 Porsche design budú kompatibilné s VR Google Daydream a budú disponovať aplikáciou Amazon Alexa pre ovládanie hlasom.

Intelligent Phone = smartphone + AI

 

Huawei, vzhľadom k požiadavkám súčasného sveta na intenzívne digitálne prepojenie, dláždi cestu k transformácii. Tá nakoniec vyústi v nové poňatie mobilného telefónu, v takzvaný Intelligent Phone. Richard Yu poukázal na novú éru, ktorá stojí pred nami: počítače nám otvorili dvere k informáciám; internet nám umožnil tieto informácie zdieľať; až sme sa ocitli v dobe, kedy je všetko prepojené. Richard Yu tento stav nazýva inteligentným svetom, v ktorom zariadenia neustále zhromažďujú dáta zo svojho okolia.

Zásadná pre inteligentný svet je umelá inteligencia integrovaná do dnešných smartfónov. Tá nás posúva významným krokom vpred k novej fáze v oblasti mobilov - k Intelligent Phone. Umelou inteligenciou riadený Intelligent Phone bude schopný predvídať naše potreby, a to pomocou nových funkcií, ktoré sa prispôsobia tomu, ako myslíme a čo cítime.

Huawei na CES 2017: Koncept Intelligent Phone, spolupráca s Amazon a Google, a Mate 9 pre trh v USA

Intelligent Phone napodobní ľudskú interakciu

 

Richard Yu zmienil, že v rámci Intelligent Phone treba najskôr vyriešiť niektoré dôležité nároky tohto nového zariadenia, ktoré bude napodobňovať ľudskú interakciu. Intelligent Phone bude potrebovať pokročilé počítačové videnie, inteligentnejšie mikrofóny, skrze ktoré počuje a identifikuje najrôznejšie zvuky. Spracovanie tak veľkého množstva informácií potom bude mať značné nároky na oblasť spotreby energie a na batériu.

V rámci vývoja Intelligent Phone pracuje Huawei na rozvoji senzorov, počítačového učenia, data manažmentu a čipsetu.
„V súčasnej dobe sa ľudia spájajú s digitálnym svetom pomocou svojich smartfónov. Intelligent Phone ale bude niečo viac. Bude rozšírením toho, čím sme - nenahraditeľnou súčasťou našich životov. Bude využívať umelú inteligenciu na prispôsobenie sa našim potrebám. Pomôže nám v bezproblémovej komunikácii medzi reálnym a digitálnym svetom,“ dodal Richard Yu.

Huawei na CES 2017: Koncept Intelligent Phone, spolupráca s Amazon a Google, a Mate 9 pre trh v USA

Oznámenie spolupráce so spoločnosťami Google a Amazon

 

Huawei úzko spolupracuje s radom inovatívnych spoločností. Richard Yu počas svojho prejavu oznámil nové partnerstvá so spoločnosťami Amazon a Google, a to ako jeden z medzníkov Huawei, vďaka ktorému spoločne urýchlia vývoj inovačných technológií.

Richard Yu, CEO, Huawei

Huawei Mate 9 v USA: interaktívne aplikácie reagujúce na hlas a VR Google Daydream

 

Richard Yu tiež uviedol, že Huawei Mate 9 bude dostupný aj na trhu v USA (od 6. januára 2017). Huawei Mate 9 potom bude na americkom trhu prvým smartfónom Huawei s interaktívnou aplikáciou Amazon Alexa reagujúcou na hlas.

„Vďaka Amazon Alexa v Huawei Mate 9 môžu zákazníci ľahko riešiť každodenné povinnosti napríklad na cestách - iba pomocou hlasu. Môžu ovládať svoje chytré domácnosti, kontrolovať novinky, objednávať služby ako je Uber,“ uviedol pri predstavení Huawei Mate 9 s aplikáciou Amazon Alexa Steve Rabuchin, viceprezident Amazon Alexa.

Huawei na CES 2017: Koncept Intelligent Phone, spolupráca s Amazon a Google, a Mate 9 pre trh v USA

Huawei Mate 9 Pro a Huawei Porsche Design Mate 9 sú prvými zariadeniami Huawei, ktoré sú kompatibilné so systémom pre virtuálnu realitu Daydream od Google. Amit Singh, viceprezident pre biznis a operácie z Google tímu pre VR a AR, uviedol, že Huawei a Google budú v roku 2017, okrem VR Dreamday, spolupracovať tiež na rozšírenej realite (AR) pre produkty Huawei skrze projekt Motion tracking (Tango technológie).

„Dnes sa zameriavame na premostenie technológií a inovácií, aby sme vytvorili jedinečný ekosystém vizionárov. Aby sme ponúkli možnosti, ako môžu byť ľudia navzájom prepojení,“ uviedol Richard Yu. „Ak sa pozrieme do budúcnosti, tak sme na prahu novej vzrušujúcej éry. Búrame ďalšie bariéry, aby sme zlepšili možnosti prepojenia s celým svetom. „Intelligent Phone“ je ďalšou evolúciou v oblasti mobilov, ktorá prinesie inteligenciu do všetkých aspektov nášho života a obohatí naše vnímanie sveta.“

Huawei na CES 2017: Koncept Intelligent Phone, spolupráca s Amazon a Google, a Mate 9 pre trh v USA

(Zdroj: Tlačová správa Huawei)