Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Sony bodovala na CES 2014 s 3 zariadeniami

Sony bodovala na CES 2014 s 3 zariadeniami
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosti Sony sa podarilo na CES 2014 preraziť v súťaži CES Innovations Design and Engineering Awards s najlepšími inováciami – Best of Innovations. A to hneď vo viacerých kategóriách s 3 zariadeniami.

Pozornosť vzbudilo zaujímavé dizajnové riešenie Ultrabooku VAIO Fit multi-flip. Porota si všimla toto zariadenie v kategórii „Tablet, čítačka a mobilné PC“. V jeho útrobách sa nachádza Intel Core i7 procesor 4.generácie. Full HD displej s vysoko luminiscenčným displejom Triluminos for mobile poteší pri pozeraní filmov a je plne nastaviteľný – jediným pohybom sa zmení na tablet s dotykovou obrazovkou, alebo monitor. Sony si dáva záležať i na zvukovej stránke svojich zariadení, a tak i Fit multi-flip je vybavený optimalizovaným zvukom ClearAudio+. Nechýba tu ani slušná podpora fotoaparátu s 8 mpx so snímačom Exmor RS (pre PC).

Ocenenia v kategórii „Digitálne zobrazovanie“ sa dočkala rada objektívov/fotoaparátov DSC-QX. Najmodernejším z nich je DSC-QX100, ktorý sa dá pripojiť k akémukoľvek smartfónu a získate tak 20,2mpx snímky s rozsahom ohnísk 28-100mm a svetelnosťou F1,8-4,9.

Kategória „Domáce audio-video komponenty“ sa priklonila na stranu , ktorý umožňuje sledovanie blockbusterov v UHD kvalite, teda 4K. Pevný disk má kapacitu 2TB a je na ňom nahratá zbierka nezávislých filmov a knižnica obsahujúca 4K videá. Pomocou SD portu, USB 2.0 a 3.0, HDMI, alebo pripojením k sieti Video Unlimited 4K od Sony, môžete pridať nejaké filmy na toto úložisko i vy sami.

Prehrávač FMP-X1 4K Ultra HD prinesie do vašej domácnosti 4K video