Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MiniRig vylepší stabilitu smartfónu a aj si posvieti na vaše zábery

MiniRig vylepší stabilitu smartfónu a aj si posvieti na vaše zábery
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
13. 4. 2017
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Minulý rok tím vývojárov predstavil úspešný start-up projekt ručného stabilizátoru Smoovie s magnetickým kĺbom. Tentoraz sa tím vracia na scénu s ďalším ručným stabilizátorom MiniRig, ktorý pridáva okrem vylepšenej stabilizácie aj osvetlenie a zvukové funkcie.

MiniRig je ručný stabilizátor, ktorý môžu používatelia využiť pre nakrúcanie neroztrasených záberov zo smartfónu alebo akčnej kamery GoPro. Používatelia iba pripevnia zvolené zariadenie k stabilizátoru, upravia si tyč tak, aby našli rovnovážny bod. Držaním za rukoväť potom získajú záznam, ktorý má podstatne menej výkyvov, ako keby nakrúcali priamo z ruky.

Ručný stabilizátor MiniRig pre smartfóny a akčné kamery GoPro

Rovnako ako u predchádzajúceho stabilizátoru Smoovie, aj MiniRig využíva záves s neodymovým magnetom pre udržanie namontovaného smartfónu alebo GoPro kamery v rovnováhe aj v prípade, že ruka, ktorá ovláda v rovnováhe nie je. Záves však v tomto prípade je plne nastaviteľný a dá sa dotiahnuť. Vďaka tomu môžu používatelia dosiahnuť rýchlejšie akčné pohyby alebo filmové nájazdy, v závislosti od ich výberu. Smartfón alebo kamera môže byť pritom namontovaná na šírku alebo na výšku, alebo aj tak, že kamera zariadenia je v dolnej časti pre dosiahnutie nízkeho uhla záberov.

Vývojári sa rozhodli namiesto jednoduchého závažia na konci tyče umiestniť ako protizávažie teleso s batériou, ktorá sa dobíja pomocou USB portu. Vďaka tomu vznikol priestor pre zvyšné doplnky, ako je flexibilné prstencové LED svetlo, ktoré má päť rôznych nastavení úrovne osvetlenia a farieb.

Ručný stabilizátor MiniRog disponuje aj odnímateľným prstencovým LED prisvietením a mikrofónom

K dispozícii je tiež dodávaný káblový mikrofón, ktorý sa dá pripojiť do kompatibilných smartfónov. Ručný stabilizátor MiniRig sa dá použiť aj na stacionárne zábery priamo z nožičiek statívu, ktorý je začlenený do spodnej časti s batériovým telesom. Poteší aj odnímateľné bezdrôtové diaľkové ovládanie, keď nechce alebo nemôže byť používateľ v dosahu kamery.

Ručný stabilizátor MiniRig je súčasťou start-up kampane na portáli Kickstarter, kde sa dá podporiť v sume 38 libier, ktorá sa po vyčerpaní limitu zvýši na 50 libier. V prípade, že sa vývojárom podarí vyzbierať plánovaných 10 000 libier a všetko pôjde podľa ich predstáv, prvé kusy by mali byť zasielané podporovateľom kampane v septembri tohto roka.

Ako závažie slúži puzdro s batériou, z ktorého sa navyše dajú vysunúť nožičky statívu