Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Ideum AIO 46´´ vás pozýva na kávu

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
13. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na Digital Signage Expo v Las Vegas predstavili tablet, či AIO, v poriadne veľkých rozmeroch, s uhlopriečkou až 45 palcov. Je doplnený vodeodolnosťou a tvrdeným sklom, preto sa plánuje jeho uvedenie najmä v oblasti gastronomických služieb. Všetky hry i aplikácie, ktoré využívate na svojom smartfóne môžete totiž využívať i na tomto Coffeee Table.

Nejaké tie väčšie All-in-One sme tu už mali, niektoré mali naozaj zaujímavé rozhrania i funkcie. Zábava pre priateľov, či spájajúca rodinu pri jednom tablete. No čo by ste povedali na to, že by ste hrali hru či využívali nejakú aplikáciu na tablete s uhlopriečkou 46 palcov? To je rozmer, aký má i kaviarenský stolík a možno i preto sa nazýva Ideum 46 Coffee Table. Toto zariadenie sa predstavilo na Digital Signage Expo v Las Vegas.

Ideum využíva operačný systém Android 4.1, disponuje 60-bodovým multidotykovým displejom s full HD rozlíšením a technológiou LCD. Chemicky posilnené sklo tvorí odolný povrch a parametre vodeodolnosti spĺňajú normu IP54. Zariadenie obsahuje procesor od Intelu Core i7, pamäť RAM vlastní 16 GB a vnútorný úložný priestor má veľkosť 500 GB a je ukrytý v alumíniovom podstavci.

Všetky hry i aplikácie, ktoré využívate na svojom smartfóne môžete využívať i na tomto Coffee Table. To dáva priestor zábave a preto sa tento typ zariadenia plánuje využiť v kaviarenských či barových priestoroch, kde by spĺňal úlohu stola. Vďaka spomínanej odolnosti by ho, veru, jedna rozliata limonáda nezničila.

Mimochodom, Ideum plánuje okrem Androidovej verzie i OS Windows 8, teda tablet bude v duálnom prevedení.