Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Huawei využil Apple na svoju reklamu na MWC

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
18. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Huawei odhalil svoj teaser na 3 nové zariadenia, ktoré sa chystá predviesť na MWC 2014 budúci týždeň. Vo videu nie sú na zobrazenom smartfóne síce žiadne znaky potvrdzujúce, že ide o iPhone, no tvar telefónu a odpovede sa s tým automaticky spájajú.

Zrejme sa snaží zaujať každý, stále sa objavujú totiž nové a nové informácie či iba teasre, čo všetko nás čaká na mobilnej udalosti roka v Barcelone – MWC 2014. Tento raz je tu Huawei, hmlisto vraviaci o svojich nových zariadeniach. Na svoj spot však využil (zneužil?) Apple a jeho hlasovú asistentku Siri. Vo videu s teasrom nie sú na smartfóne žiadne znaky potvrdzujúce, že ide o iPhone, no tvar telefónu a odpovede sa s tým automaticky spájajú. Mužský hlas sa pýta, čo bude nové na MWC a hlas asistentky mu odpovedá, že uvidí „nový tablet s nádherným, štíhlym dizajnom“, ktorý bude obsahovať silnú batériu. Potom asistentka premostí na tému o novom smartfóne s „úžasným predným fotoaparátom“ a neskôr zase vraví o druhom tablete určenom na bežné použitie a zábavu.

Povieme si – zaujímavý spôsobom reklamy. No natláča sa jedna otázka – ak využil Huawei tento typ spotu, čiže niečo industriálne, s hlasovými povelmi a interakciou – ako asi bude vyzerať dizajn nových zariadení? Môžeme sa tešiť na niečo nadčasovejšie? Niečo podobné sa spýta i muž, no v zmysle: Je to Ovocie alebo Nejaká pieseň? (Ovocie = Apple, Nejaká pieseň = Some song, čo je prešmyčka Samsungu). Hlasová asistentka odpovedá: „Nie. Sú od Huawei. Vyzerá to tak, že Huawei je pripravený znovu očariť svet.“ Máme sa určite na čo tešiť.