Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Telefonujte vďaka Wifi z vášho smartfónu od Samsungu

Telefonujte vďaka Wifi z vášho smartfónu od Samsungu
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
21. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Poskytovateľ telekomunikačných služieb Sprint dnes ohlásil, že sa chystá spustiť službu, ktorá by umožňovala telefonovať vďaka WiFi. Služba má byť dostupná pre vybrané Android smartfóny - Samsung Galaxy Mega a Galaxy S4.

Sprint u nás možno nie je práve najznámejší, no v USA patrí k silným poskytovateľom v oblasti telekomunikačných služieb. Najnovšie dnes rozvíril vody, keď ohlásil, že sa chystá spustiť službu, ktorá by umožňovala telefonovať vďaka WiFi. Služba má byť dostupná pre vybrané Android smartfóny a podobne ako napríklad služba WhatsApp, ktorá využíva na posielanie SMS a MMS správ internet, i Sprint ponúkne túto možnosť. K nej však pridal ešte i telefonovanie. Táto možnosť má obmedziť vysoké poplatky za telefónne účty.

Znie to dobre, no ako sme spomínali, služba bude dostupná iba pre „vybraté smartfóny“ – a tým sa myslí doslova iba pár zariadení. Nateraz bude služba dostupná pre Samsung Galaxy Mega a Galaxy S4. Ak teda patríte k majiteľom niektorého zo spomínaných smartfónov, potom si už iba chvíľu počkáte na update, ktorý sa zjaví na internete. Hovory v rámci krajiny budú bezplatné, no za volania do zahraničia si predsa len priplatíte. Sprint plánuje rozširovať služby počas celého roku 2014.