Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Nokia pokračuje v útoku s cenami!

MWC 2014: Nokia pokračuje v útoku s cenami!
Autor:
Ľubo Straka
Zverejnené:
24. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Fínsky výrobca mobilných telefónov aj tento rok na výstave MWC 2014 potvrdil pokračovanie svojej stratégie nízkych cien. Obdobie, keď bola Nokia na výslní je síce preč, no výrobca sa k nemu chystá vrátiť pomocou nových a hlavne lacných zariadení. Potvrdila to aj tlačová konferencia výrobcu priamo na stánku na výstavisku MWC v Barcelone.

NOKIA 220 - Ako prvé predstavila NOKIA najlacnejšie mobilné zariadenie s prístupom na internet. Volá sa NOKIA 220 a prináša si pripojenie pomocou 2G bezdrôtovej technológie. Toto by malo priniesť internet takmer všetkým, ku ktorým sa ešte nedostal. V rámci pripojenia je už aj v tomto mobile možné používanie známeho Facebooku či Tweeteru. Nezabudlo sa ani na kameru, aj keď má len 2 megapixely. Okrem toho je tu možnosť používať 2 SIM karty naraz. No a batéria by mala v stand by režime vydržať asi mesiac. Výrobca stavia tento model na úspechu modelu NOKIA 105, ktorého sa vraj po uvedení predávalo týždenne až milión kusov. Za všetkým aj tu stojí rozhodne cena. Takže NOKIA 220 bude dostupná za 29 EUR.

 NOKIA 220

NOKIA ASHA 230 - ďalší, o niečo vyspelejší model. Nesie číselné označenie NOKIA 230. Tiež si prináša pripojenie na internet a v rámci neho prístup k facebooku, či k takému OneDrive úložisku. V tomto prípade ide o alternatívu ku Google Drive. Displej je v prípade 230tky dotykový. Zaujímavosťou je aplikácia ASHA MOTION pre tých, ktorý sa radi hrajú s kreatívou. Aj tento mobil má podporu DUAL SIM. No a na trh prichádza s cenou 45 EUR.

 NOKIA ASHA

NOKIA X – tak to je nová rada mobilných telefónov, ktorá má priniesť dostupnosť smartfónov veľkým masám. Zariadenie s rovnomenným názvom má 4 palcový dotykový displej. Celé zariadenie je riešené v rámci MONOBODY dizajnu. Aj tu nájdete miesto pre 2 SIM karty. K aplikáciám treba spomenúť podporu Skype a tiež niektoré služby od Microsoftu, ktorý je už akosi s NOKIOU prepopojený. Nechýba aplikácia MIX RADIO, ktorá prináša do telefónu hudbu podľa želania a hlavne bezplatne. Multimédia sa budú dať ukladať aj na micro SD kartu, ktorej slot mobil obsahuje. Zaujímavé je však najmä to, že v mobile budú po novom fungovať aj Androidové aplikácie, ku ktorým sa dá dostať cez NOKIA STORE. A nemenej zaujímavá je aj cena, ktorá sa dostala na 89 EUR.

nokia sluzby

NOKIA X+ - je to vlastne starší brat „X“, ktorý má funkcie podobné tomuto modelu. Prináša si však viac úložného priestoru. Nechýba aplikácia skype na podporu internetovej komunikácie. Cena je v tomto prípade o 10 EUR viac, čiže 99 EUR.

 nokia-tlacovka-2014-MWC

NOKIA XL – ide o hlavu rodiny nových mobilov. Má preto aj najsilnejší fotoaparát, a to 5 megapixelov. K tomu patrí aj AUTOFOKUS a LED blesk. Samotný displej je 5 palcový. Rozhranie telefónu ponúka aj navigáciu s 3D mapami, ktoré sa dajú do mobilu stiahnuť a používať v off-line režime. Samozrejme zadarmo. Android aplikácie a hlavne ich používanie, tak to prináleží aj modelu XL, vďaka vytvorenej podpore programátorov cez vývojársky balík ANDROID SDK. Najvyšší model sa do obchodov dostane za odporučenú cenu 109 EUR.

 NOKIA XL

Zaujímavé modely a ešte zaujímavejšie ceny. To je presne to, čo NOKIA chce. Zlaté nokiacke časy sú už preč, no výrobcovi ostáva dúfať, že s takouto stratégiou vstane Nokia z prachu.