Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Najľahší a najtenší vodeodolný tablet Sony

MWC 2014: Najľahší a najtenší vodeodolný tablet Sony
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Takto pomenúva jeden zo svojich najnovších kúskov výrobca Sony. Po úspešnom modeli Xperia Tablet Z bolo podľa Sony čas na novšiu verziu, a tak sa nám predstavil na MWC 2014 ďalší „potápač“ - vodeodolný tablet Sony Xperia Tablet Z2.

V tomto tablete s uhlopriečkou 10,1 palca sa predstaví operačný systém Android sladkej verzie 4.4, teda KitKat, ktorý je poháňaný 4-jadrovým procesorom Snapdragon 801 s frekvenciou 2,3 GHz a pamäťou RAM veľkosti 3 GB.

Pred tým panovala verzia Xperia Tablet Z s tým, že bola najštíhlejším tabletom so 6,9 mm, dnes oficiálne zverejnila ešte tenší tablet. Z2 sa pýši neuveriteľnými 6,4 mm, čo je o niekoľko mm dokonca menej, ako majú niektoré smartfóny. Zaujímavosťou je, že tieto rozmery vôbec neovplyvnili kapacitu batérie, keďže tá sa zvykne s úbytkom miesta zmenšovať. Predstaví sa tak s kapacitou až 6,000 mAh.

                     Vodotesná novinka od Sony Xperia Tablet Z2

Používatelia, ktorí si radi pozrú na tablete film sa potešia správou, že reproduktory sa presunuli z bočnej strany na prednú a rovnako prešlo zmenou i rozlíšenie displeja. S počtom pixelov 1,920 x 1,200 sa zároveň predstaví i obľúbená soňácka technológia Triluminos pomáhajúca farbám a uplatnenie si našla i Bravia TV technológia, ktorá zase vylepšuje jas a plnšie farby.

Tablet však zvláda i pekné fotografie. Zadný fotoaparát má rozlíšenie 8,1 mpx a využíva technológiu Exmor RS a predný fotoaparát fotografuje v 2,2 mpx rozlíšení za pomoci Exmor R.