Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Tegra 4i mieri na trh v smartfóne Wax

MWC 2014: Tegra 4i mieri na trh v smartfóne Wax
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Smartfón Wax z dielne francúzskych tvorcov Wiko obsahuje najnovší 1,7 GHz procesor Tegra 4i, ktorý je v súčasnosti najvýkonnejším čipom v smartfónoch, je pritom len polovičnej veľkosti oproti konkurencii, je vybavený LTE a obsahuje 60 jadier GPU.

Viacero smartfónov môže obsahovať najnovší čip od NVIDIA, no iba jeden bude prvý, ktorý príde na trh. Rovnako je to i s prvenstvom LG G2 mini a novinkou s trochu menej zvučným menom – smartfón Wax od francúzskeho výrobcu Wiko.

                                        Smartfón Wax od Wiko príde na trh ako prvý s čipom Tegra 4i

Smartfón Wax z dielne francúzskych tvorcov Wiko obsahuje najnovší 1,7 GHz procesor Tegra 4i, ktorý je v súčasnosti najvýkonnejším čipom v smartfónoch, je pritom len polovičnej veľkosti oproti konkurencii, je vybavený LTE a obsahuje 60 jadier GPU. Pamäť RAM vlastní 1 GB a priestor na realizáciu dostal operačný systém Android 4.3. Veľkosť displeja je 4,7 palca s rozlíšením 720p a zadný fotoaparát zase rozlíši 8 mpx.

Kedy bude Wax presnejšie dostupné zatiaľ nie je isté, no má to byť už „v priebehu nasledujúcich týždňov“ a plánovaná cena je asi 200 eur.