Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: BlackBerry Z3 a Q20 uvidíme tento rok

MWC 2014: BlackBerry Z3 a Q20 uvidíme tento rok
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
25. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

BlackBerry predstavilo dve nové zariadenia, na ktoré sa časom môžeme tešiť - pôvodné pomenovanie Jakarta mizne a novinka sa volá Z3 a druhou ohlásenou novinkou, s ktorou sa stretneme neskôr je Q20 s klávesnicou QWERTY.

BlackBerry sa na MWC predviedlo tiež a ukázalo dve zariadenia. Prvým z nich bola už dlhšie avizovaná Jakarta, no ako sa ukázalo, oficiálny názov je Z3. Je to 5 palcové zariadenie , ktoré má na svedomí spolupráca BlackBerry a Foxconnu. K dispozícii však je iba verzia 3G, čo samozrejme vyvolalo na tlačovej konferencii BlackBerry otázky novinárov, či sa dočkáme aj LTE prevedenia. Riaditeľ spoločnosti John Chen sa s úsmevom vyjadril, že raz v budúcnosti je to možné – pred tým než zomrie. Humor ho teda neopúšťal. Z3 vlastní operačný systém BlackBerry 10.2.1 a je určený na indonézsky trh, kam dorazí v apríli.

Okrem toho sa ohlásil i príchod zariadenia od BB s názvom Q20, ktorého uvedenie sa plánuje pred koncom tohto roka. Q20 bude obsahovať u BlackBerry pomerne obľúbenú klávesnicu QWERTY. Milovníci tlačidiel, buďte v strehu.

Chen oznámil, že BlackBerry chystá ešte ďalšie výkonné smartfóny, ktoré uvedie v 2.polovici roka, no odmietol podať detailnejšie informácie. Zároveň však potvrdil, že sa nechystajú predviesť nijaké wearables, teda zariadenia, ktoré si môžete obliecť či navliecť na telo.