Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Huawei so 7´´ tabletom na telefonovanie

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
26. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Huawei ukázal svetu svoj MediaPad X1, potvrdila sa tak veľkosť displeja s uhlopriečkou 7 palcov a rovnako i rozlíšenie 1,920 x 1,200 pixelov. Príjemným prekvapením je však jeho neuveriteľná ľahkosť – s 239 g je najľahším tabletom vo svojej triede. Rovnako je zároveň i najširším (103,9 mm) a kapacita batérie je až 5,000 mAh, čím sa zase vyšplhal na vrchol medzi 7-palcovými tabletmi.

Načo sú nám väčšie smartfóny? Je 5 palcov tak málo, že už aj tablety sa vyrábajú so SIM na uskutočňovanie hovorov? Ťažko povedať, no odkedy naše mobilné zariadenia vlastnia fotoaparáty s dobrým rozlíšením a neustále sme pripojení k dátovým sieťam, schopní sledovať a čítať dianie vo svete, chceme sa na to pozerať i na pohodlne veľkom displeji. Huawei má zrejme ten istý názor, pretože predstavil svoju očakávanú novinku MediaPad X1, teda tablet s možnosťou telefonovania.

Potvrdili sa uniknuté informácie o rozmeroch, teda veľkosť displeja s uhlopriečkou 7 palcov a rovnako i rozlíšenie 1,920 x 1,200 pixelov. Určite príjemným prekvapením je však jeho neuveriteľná ľahkosť – so svojimi 239 g je najľahším tabletom vo svojej triede. Rovnako je zároveň i najširším (103,9 mm) a jeho hrúbka dosahuje tiež iba 7,18 mm. Zaujímavosťou je, že nič z toho neovplyvnilo výkon batérie. Jej kapacita je až 5,000 mAh, čím sa zase vyšplhal na vrchol medzi 7-palcovými tabletmi.

K ostatným parametrom doplníme zadný 13 mpx fotoaparát s f/2.4 a predný, 5 mpx na autoportréty. Vnútorná pamäť má k dispozícii 16 GB s možnosťou rozšírenia do 32 GB vďaka mikro SD karte. Procesy riadi ohlásený HiSilicon Kirin 910 od Huaweiu a sekundujú mu 2 GB pamäte RAM. Operačný systém patrí pod taktovku Androidu 4.2 Jelly Bean a podpora LTE siete je platná pre všetky časti sveta (TD-LTE aj FD-LTE). Cena sa nakoniec bude pohybovať od 399 eur.