Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: LG G2 mini má na výber 2 procesory

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
26. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Kým z niektorých smartfónov sa stávajú tablety, sú medzi nami i takí, ktorí si na nadštandardný rozmer uhlopriečky nepotrpia. A tak by sa im možno mohla zapáčiť i avizovaná novinka od LG – zmenšenina modelu G2 s názvom G2 mini. Mini zdedil výzor po G2, rovnako ako aj niekoľko funkcií.

G2 mini má uhlopriečku veľkosti 4,7 palca, no so všetkou úctou, aj tak v porovnaní s inými smartfónmi nemáte pocit, že držíte v ruke nejakú zmenšeninu. Displej je stále dominantný, i keď je ohraničený menším lemom. Pod displejom sa nachádzajú trochu slabšie parametre ako u „veľkého brata“ – procesor Qualcomm Snapdragon so 4 jadrami a frekvenciou 1,2 GHz (v modeloch s podporou LTE je však najnovší procesor Tegra 4i s frekvenciou 1,7 GHz). 1GB pamäte RAM dopĺňa 8 GB úložného priestoru, no oproti LG G2 sa v tejto miniatúre nachádza i slot na mikro SD.

Na zadnej strane je fotoaparát s rozlíšením 8 mpx (vo verzii s Tegra 4i má však 13 mpx), vpredu je to 1,3 mpx webkamera. Operačný systém má na starosti Android KitKat a uvidíme verziu 3G i LTE. Model s 3G môže byť doplnený aj o duálnu SIM.

Na zadnej strane sa nachádza známe LG ovládanie hlasitosti a G2 mini je vybavený aj KnockCode, teda odomknutím smartfónu tým, že po ňom poťukáte. K dispozícii bude od marca.