Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Xperia M2 môže byť hitom strednej triedy

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
26. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Sony je tu i s pokračovaním modelu Xperia M, teda s jej "dvojkou". Špecifikácie v podobe displeja s uhlopriečkou 4,8 palca a rozlíšením qHD dopĺňa čip Exmor RS a procesor Snapdragon 400 s taktom 1,2 GHz.

Okrem Xperia Z2 a Xperia tablet Z2 si Sony priniesla do španielskej Barcelony aj novinku s názvom Xperia M2. Tá je tiež, ako napovedá číslom dva, pokračovaním modelu Xperia M. Väčší rozruch bol okolo Xperie Z2, no i tento smartfón má veru čo ponúknuť.

Uhlopriečka displeja je 4,8 palca a rozlíšenie v podobe 229 bodov na palec sa rovná 540 x 960 pixelov, teda qHD. Výkon zabezpečuje 4-jadrový procesor Snapdragon 400 taktovaný na 1,2 GHz, kým o grafiku sa stará pomerne obľúbený Adreno 305. Veľkosť úložného priestoru predstavuje 8 GB, rozšíriteľných o pamäťovú kartu a kapacita RAM je 1 GB. Sony vo svojich zariadeniach dbá o fotografie, a tak sa v M2 objaví spoľahlivý čip Exmor RS, ktorý podporuje kvalitu fotografií zhotovených 8 mpx fotoaparátom.

Hrúbka M2ky je iba 8,6 mm a je vybavený i NFC a LTE. Kapacita batérie predstavuje 2,300 mAh a bude k dispozícii i s možnosťou duálnej SIM karty. Zariadenia by sme sa mali dočkať v apríli za približnú cenu 220 eur. Podľa všetkého by mohla zaujať v oblasti bežných používateľov. Jej starší kolega Xperia M totiž patril k predajným hitom.