Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Samsung Chromebook s "koženým" výzorom

Samsung Chromebook s "koženým" výzorom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
4. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Je to už veru nejaký ten mesiac, čo Samsung ohlásil ďalšiu spoluprácu s OS Chrome a jej výsledok má byť nový Samsung Chromebook. Ten sa ukáže v 2 verziách s rozličnými uhlopriečkami, teda ako 11 a 13 palcové zariadenia.

Od ohlásenia nového Chromebooku sme sa medzitým zoznámili aj s Chromebookmi od iných výrobcov, ktorí spojili sily s Chrome, no dočkali sme sa nakoniec aj sľubovanej novinky od Samsungu. Pôjde o zariadenia s uhlopriečkou 11 a 13 palcov. Samsungu sa zrejme zapáčila plastová imitácia kože, pretože nový Chromebook by mal podľa fotografií vyzerať ako obalený kožou, s pogumovanými okrajmi a nahrubo prešitými švami. Stačí ho prirovnať k Galaxy Note III či Note Pro 12.2.

13-palcový model bude mať displej s rozlíšením 1,920 x 1,080 bodov a dokonca by sa tu mal objaviť procesor s ôsmimi jadrami. Pracovať by mali však akoby v záložnom režime – raz všetkých 8 naraz, inokedy len v 4-jadrovom setupe. Ten sa bude dať prispôsobiť podľa toho, čo chcete momentálne vykonávať: buď 4 výkonné jadrá, alebo 4 trochu slabšie jadrá, ktoré predstavujú pre batériu úspornejší režim. To záleží od požiadaviek na výkon. Vďaka tomu však batéria vydrží asi 8 hodín v 11 palcovom modeli a 8 a pol hodiny v 13 palcovej verzii. Obe verzie majú k dispozícii 4 GB RAM a 16 GB úložného priestoru.

Kožená vizáž noviniek s OS Chrome od Samsungu

Majú to byť zároveň prvé Chromebooky vybavené možnosťou Google Hangout a Samsung ich obdaroval aj ročnou podporou AirDroid služby, ktorá umožní bezdrôtovo prenášať dáta medzi Androidom a Chromebookom. K pripojiteľnosti prispeje aj Bluetooth 4.0 a cenovo sa budú zariadenia pohybovať v rovine 320 dolárov za 11-palcové zariadenie a 400 dolárov za 13-palcové zariadenie.