Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Asus s Android-trojicou ZenFone

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
6. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

ASUS sa nenechal na MWC 2014 zahanbiť a priniesol si hneď trojicu ZenFonov. Všetky pracujú s operačným systémom Android a disponujú novou grafickou nadstavbou Zen UI s jednoduchým ovládaním. Smartfóny sú stavané na 2 SIM karty a podporujú 3G.

ZenFone 4, ako vraví názov, má uhlopriečku 4 palce a je najmenším a najmenej vybaveným. LCD displej rozlíši 800 x 480 pixlov a procesor obsahuje dve jadrá Intel Atom s frekvenciou 1,2 GHz. 1 GB operačnej pamäte dopĺňajú 4 GB úložného priestoru rozšíriteľné o mikro SD. Android pracuje vo verzii 4.3.

Zlatým stredom je ASUS ZenFone 5. Ten vlstní 5-palcový IPS displej s rozlíšením 1 280 x 720 pixelov dopĺňa dvojjadrový procesor Intel Atom s taktom 2 GHz. K dispozícii má 1 GB operačnej pamäte a vnútorná kapacita je 4 GB. Hlavný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 8 Mpx a webkamera si polepšila v prípade ZenFone 5 na rozlíšenie 2 Mpx.

Asus Zenfone 6 je najsilnejším spomedzi spomínaných ZenFonov. Rozlíšenie displeja si zachoval z 5ky, no má uhlopriečku o palec dlhšiu. Zásadným rozdielom je však to, že smartfón môžete ovládať i v rukaviciach a reaguje aj na príkazy klasickej ceruzky! 2-jadrový procesor taktovaný ma 2 GHz, 1 GB pamäte RAM a až 8 či 16 GB úložného priestoru. Obsahuje i lepší fotoaparát a najmä výkonnejšiu batériu.