Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

HTC Desire 310: Dostupný i pomerne výkonný

HTC Desire 310: Dostupný i pomerne výkonný
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
10. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

HTC dáva život ďalšiemu drobcovi a do sveta vyslalo najnovšie zariadenie Desire 310. Rozmermi i výkonom trochu poskromnejší, no predsa len je to vhodný kandidát pre bežného používateľa. Predstaví sa štvor-jadro s frekvenciou 1,3 GHz, 1 GB pamäte RAM a funkcia HTC BlinkFeed.

HTC dáva život ďalšiemu drobcovi. Do sveta vyslalo najnovšie zariadenie Desire 310. Rozmermi i výkonom trochu poskromnejší, no predsa len je to vhodný kandidát pre bežného používateľa. „Každý dnes chce smartfón, ktorý dokáže držať krok s aktívnym životným štýlom, bez ohľadu na to, či je vlajkovou loďou alebo entry-level modelom,“ povedal Peter Chou, CEO spoločnosti HTC Corporation. „Najnovší prírastok do nášho renomovaného portfólia HTC Desire kombinuje super rýchly výkon a prémiové funkcie za nižšiu cenu, a ponúka užívateľom najlepší možný zážitok v tejto kategórii,“ vraví.

Novinka ponúka operačný systém Android vo verzii 4.2 s obľúbenou funkciou HTC BlinkFeed. Procesor bije v podaní štvor-jadra s frekvenciou 1,3 GHz a pamäť RAM má na svoj chod 1 GB. Vnútorná pamäť má kapacitu v podobe 4 GB, no našťastie sa dá rozšíriť o mikro SD kartu do 32 GB. Kamery sú dve s tým, že zadná má podľa pravidiel väčšie rozlíšenie, čiže 5 mpx. Škodou je možno absencia blesku, ale možno poteší aspoň fakt, že sa dá nakrúcať video HD v 1,080p. Kapacita batérie je 2,000 mAh, smartfón podporuje Bluetooth 4.0, Wifi aj GPS. A aby sa nezabudlo, uhlopriečka displeja je 4,5 palca. Smartfón zavíta na trh v apríli.