Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Starbucks: Tringelty dostupné už aj pri platbe cez aplikáciu

Starbucks: Tringelty dostupné už aj pri platbe cez aplikáciu
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
12. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Známy kaviarenský gigant Starbucks už spustil aplikáciu, cez ktorú si svoju obľúbenú kávu môžete v predstihu objednať. O pár dní sa však pridajú ďalšie bonusy, ako napríklad možnosť nechať sprepitné baristovi, či funkcia "Potriasť a zaplatiť".

Amerického výrobcu kávy a obchodný reťazec kaviarní Starbucks zrejme predstavovať netreba. Ich zeleno-bielo-čierne logo je známe snáď všetkým, ktorí milujú kávu a žijú vo väčších mestách. No aby aj táto trendy kaviareň kráčala s trendy dobou a trendy ľuďmi, na ktorých je cielená, rozhodla sa pred pár mesiacmi prijať trendy opatrenie. Tým je Starbucks aplikácia, cez ktorú si môžu zákazníci objednať svoju obľúbenú kávu, ktorú si neskôr vyzdvihnú.

19.marca sa však používatelia tejto aplikácie dočkajú nového upgradu, ktorý (zrejme) ocenia najmä baristi. Používateľ bude totiž môcť po zaplatení nechať "tringelt" pre toho, kto mu kávu pripravoval. Môžete si vybrať z ceny medzi 50 centov – 2 doláre. Okrem toho sa predstaví aj funkcia „Shake to Pay“, teda niečo ako potras a zaplať. Táto možnosť vám okamžite načíta vašu Starbucks objednávkovú kartu, kdekoľvek v aplikácii sa nachádzate. Mobilné objednávky a platby sú momentálne pre Starbucks pomerne veľkým biznisom. Šéf digitálneho oddelenia Adam Brotman vraví, že až 11 percent Starbuck-platieb sa udeje práve cez aplikáciu. Pre predstavu – je to asi 5 miliónov transakcií za týždeň, pričom aplikácia má viac ako 10 miliónov používateľov. Zatiaľ je táto vymoženosť možná iba na iOS zariadeniach, no časom sa dočkáme i Android verzie.