Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Aj smartfón potrebuje z času načas dezinfekciu

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
17. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

A práve preto je tu zariadenie s názvom PhoneSoap, ktoré tvorí otvoriteľný plastový obal a v ňom sa ukrývajú dva ultrafialové žiariče. Práve ich to pomôže zničiť takmer všetky baktérie.

Mikróby a bacily sú našimi dennými spoločníkmi. Stretávame sa s nimi v prostriedkoch miestnej dopravy, na verejných miestach. Umývame si ruky, aby sme ich zmyli, používame antibakteriálne mydlá. No napriek tomu – nie je možné, aby sme dezinfikovali neustále a všetko. Vedeli ste však to, že jedným z najznečistenejších vecí našej dennej potreby je vec, s ktorou i spávame? Presne tak - smartfón! Ako však čistiť neustále elektroniku? K slovu sa nehlási handra a prípravy – ale naozaj komplikovaná technológia.

Aby však čistotu pripomínala, nazýva sa PhoneSoap – teda mydlo na telefón. V škatuli sa ukrývajú dve UV-C žiarivky, ktoré vysielajú na smartfón ultrafialové svetlo. To by malo zničiť baktérie podľa slov výrobcu asi do piatich minút. Zneškodnených by však malo byť „iba“ 99,99 % z nich. Indikátorom, že proces prebieha, je slabé fialové svetlo na boku zariadenia. 

Táto UV škatuľka je však šikovnejšia, dokáže i nabíjať váš smartfón počas toho, ako prebieha dezinfekcia. Vo vnútri môžete nájsť i USB pripojenie, kam jednoducho iba zasuniete váš kábel, s konektorom. PhoneSoap ide do predaja za 59,95 dolárov.