Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Dreampad zaspieva uspávanku iba do tých správnych uší

Dreampad zaspieva uspávanku iba do tých správnych uší
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
20. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Možno to poznáte z vlastnej skúsenosti, možno z počutia. Sú medzi nami ľudia, ktorí radi zaspávajú za zvukov hudby, no tiež takí, ktorých vyruší i to najtenšie šuchnutie na chodbe. Ak je každý zavretý vo svojej izbe, problém to nie je. No čo v prípade, keď sú obaja v jednej posteli?

Vývojári sa nad týmto problémom zamysleli a predstavujú vankúš Dreampad. Jeho výsadou je to, že hudbu počuje iba ten, kto na ňom leží.

Tajomstvom Dreampadu a doručovania melódie iba do jedného páru uší je v tom, že vankúš akoby „obchádza“ vonkajšie ucho. Melódiu totiž doručuje pomocou vibrácií, ktoré produkujú vstavané mechanizmy a snímače. Tieto vibrácie putujú do kostnej oblasti okolo stredného a vnútorného ucha. Kosti lebky totiž vedú lepšie nižšie frekvencie zvuku ako tie, ktoré sa do ucha dostanú "vzdušnou cestou" cez vonkajšie ucho. Výsledkom je teda zvuk, ktorý počuje iba osoba v priamom kontakte s vankúšom. V angličtine tento jav označuje výraz "bone conduction" (vedenie cez kosť). 

Princíp fungovania vedenia zvuku metódou "Bone conduction"

Dreampad je tenký, preto sa dá využiť aj ako podložka na váš klasický vankúš. Na jeho spustenie ho iba pripojíte k smartfónu či prehrávaču (ten sa k vankúšu nedodáva) pomocou 3,5mm konektora. Vankúš si môžete objednať za 179 dolárov.