Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Medium: Prečítajte si svoj príbeh na iPhone

Medium: Prečítajte si svoj príbeh na iPhone
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
21. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Medium je názov blogovej platformy, ktorá si na svete získala obrovskú popularitu a úspech. Iste, existuje množstvo blogerských webov, no pre lepšie pochopenie spomenieme Youtube. Poznáme množstvo stránok, kde sa zhromažďujú videá a používatelia majú svoje kontá. No Youtube je len jeden.

Presne tak, sú tam videá z celého sveta, používateľ má možnosť sledovať vyžiadané kanály, odporúčané videá. Presne takto to funguje i pri Medium, ktoré je tu pre všetkých milovníkov písania od roku 2012. „Každý týždeň chodia tisícky ľudí písať do Medium,“ vraví zakadateľ Ev Williams. „To je práve tá ťažšia časť. My im iba pomáhame zosilniť hlas.“ Na prihlásenie do tohto blogového kráľovstva potrebujete prihlasovacie konto z Twitteru a potom už iba píšete svoj príbeh, prípadne čítate príbehy iných. Výhodou je, že v rámci článkov sa ukazuje i minutáž, teda koľko vám zaberie prečítanie príbehu.

Dnes Medium uviedlo aplikáciu na iPhone, ktorá prispôsobí výzor stránky na smartfón. Aplikácia je zameraná na čítanie príbehov a odporúčanie cez najznámejšie sociálne siete. Písanie však zatiaľ k dispozícii na smartfóne v tejto aplikácii nebude. Ak však veľmi používatelia chcú – musia použiť prístup cez klasickú doménu.