Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Vaša batéria ocení InkCase

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
27. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Výhody čítačky kníh a smartfónu kombinuje v sebe zariadenie InkCase - je to zároveň ochranné puzdro, ktoré sa nasunie na smartfón a vytvorí na zadnej strane smartfónu druhý displej s elektronickým atramentom. Ten pomáha šetriť batériu vďaka svojej nízkej spotrebe. So smartfónom sa spáruje cez Bluetooth.

V prípade, že svoj smartfón nemáte iba na prijímanie hovorov, ale využívate ho dosť i na čítanie a office účely, potom je tu pre vás jedno zariadenie od spoločnosti Oaxis. Volá sa InkCase a je to druhý displej na zadnú stranu smartfónu. Výhodou je to, že disponuje technológiou e-ink, teda e-papier či e-atrament. To znamená, že je veľmi šetrný k spotrebe energie i k vaším očiam. Naozaj totiž nahrádza elektronickú čítačku kníh. Jeho upevnenie je jednoduché, stačí ho len nasunúť na smartfón.

Zatiaľ je však d dispozícii iba verzia pre smartfóny iPhone 5, Samsung Galaxy S4, Samsung Note II, no podpora pre ďalšie príde časom. Po nasunutí sa spáruje so smartfónom cez Bluetooth rozhranie, ktoré je rovnako k batérii pomerne šetrné. Samozrejmosťou je, že obsahuje otvor, aby nezakrýval fotoaparát na zadnej strane smartfónu. Displej sa dá personalizovať výberom fotografie vášmu srdcu blízkej, ktorú chcete mať neustále na očiach.