Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Google Naps: Miesta, kde si môžete dať šlofíka

Google Naps: Miesta, kde si môžete dať šlofíka
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
28. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

O Google Maps ste už určite počuli, no viete, čo je to Google Naps? V prvom rade – nejde o produkt od spoločnosti Google. Je to iba sparodizovaný názov pre službu, ktorá vám pomôže nájsť – miesto na zdriemnutie, kdekoľvek sa nachádzate.

Za projektom stojí skupina z Holandska a ich cieľom je nájsť a zaznamenať i pre ďalších používateľov tie najlepšie, najvhodnejšie i najzaujímavejšie lavičky, parky či odpočívadlá. Miesta sa zatiaľ dajú vyznačovať i na území Portugalska, Číny, USA, Indonézie, Južnej Afriky a Brazílie. Používateľ tam zadáva svoje tipy, ktoré sa zobrazia všetkým podobným, ktorí majú pocit, že si zaslúžia počas dňa nachvíľu zavrieť oči.

GoogleNaps je služba ktorá odGoogle nie je

No ako je to s názvom „Google Naps“, keďže o produkt od Google nejde? To chcú zakladatelia veľmi jednoducho vyriešiť svojím prehlásením, ktoré patrí k službe:

„Ahoj, prosím, nerobte z toho vedu, je to iba vtip, paródia. Nechceme zničiť vašu značku alebo také niečo, iba chceme priniesť úsmev na tváre fanúšikom Google. Takže to, prosím, nedávajte na súd, máme iba pár stoviek eur v banke. A tiež nechceme ísť do väzenia pretože práve teraz sme zaneprázdnení inými vecami. Ale kedykoľvek budete v Holandsku, môžete si zdriemnuť na našom gauči, ak chcete...“