Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Asus zverejnil špecifikácie PadFone X

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
28. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

PodFony u nás nie sú až také frekventované, no na medzinárodnom poli si budujú silné postavenie. Svedčí o tom aj záujem vývojárov. Tí z Asusu zase prinášajú novinku. Volá sa PadFone X.

Ako to u PadFonov býva, ide o smartfón, ktorý sa vloží do tabletu – no daruje mu svoj vlastný operačný systém ako mozog. V úlohe smartfónu sa nám predstaví teda displej s 5 palcami, ktorý má full HD rozlíšenie 1,920 x 1,080 pixelov. Vo vnútri sa nachádza procesor v podobe Qualcomm Snapdragon 800 s taktom 2,3 GHz. Pamäť RAM disponuje veľkosťou 2 GB a úložný priestor vlastní 16 GB, no rozšíriť ho môžete pomocou mikro SD karty. Nechýba ani fotoaparát, na zadnej strane má rozlíšenie 13 mpx a vpredu sa nachádza 2 mpx fotoaparát. Kapacita batérie smartfónu je 2,300 mAh. Predvedie sa tu operačný systém Android 4.4 KitKat.

Tablet poskytne smartfónu po jeho zasunutí displej s rozlíšením full HD a uhlopriečkou veľkosti 9 palcov. Batéria má kapacitu 4,990 mAh a nezabudlo sa ani na kameru – i keď vlastní rozlíšenie iba 1 mpx. Cena zatiaľ nie je známa.