Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Prestížne Prestigio?

Prestížne Prestigio?
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
28. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

MultiPhone 7500patrí do rodiny výrobcu Prestigio a mohol by mohol zaujať všetkých, ktorí hľadajú rovnováhu v pomere cena / výkon. Ponúka pritom dve verzie s rôznou kapacitou pamäte RAM a úložného priestoru.

Pokúšať bude IPS displejom s rozlíšením full HD a uhlopriečkou veľkosti 5 palcov. Procesor obsahuje štyri jadrá, výrobca stavil na ARM Cortex-A7 taktované na 1,5 GHz. Operačný systém sa však ukáže „len“ vo verzii Android Jelly Bean 4.2. V rámci veľkosti RAM a úložného priestoru sú však na výber dve verzie. Nižšia je v kombinácii 1 GB RAM a 16 GB úložná kapacita a tá druhá má 2 GB a 32 GB úložisko. Zaujímavosťou je, že rozdiel je iba 20 eur – model s menšou pamäťou za 259 eur, kým väčšia kapacita vás vyjde 279 eur.

Fotoaparáty sú, ako to už býva, dva. Zadný s rozlíšením 13 mpx je vybavený aj automatickým zaostrovaním a má i podporu v podobe LED blesku. Zaujímavosťou je však až 8 mpx predný fotoaparát. K dátovému vybaveniu nechýba WiFi, Bluetooth a NFC. Kapacita batérie je 2,300 mAh.

Výrobca si vás bude snažiť získať niekoľkými ponukami – v balení sa totiž nachádza i kryt na zadnú stranu smartfónu a do daru dostanete na rok zdarma využívanie online 200 GB v úložisku Prestigio MultiCloud.