Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Smartfón ASUS ZenFone 6 štartuje novú éru mobilnej fotografie

Smartfón ASUS ZenFone 6 štartuje novú éru mobilnej fotografie
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
17. 5. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Predseda spoločnosti ASUS Jonney Shih predstavil vo Valencii v Španielsku unikátny smartfón ZenFone 6. Túto vlajkovú loď poháňa procesor Snapdragon 855 a medzi jej unikátne vlastnosti patrí aj NanoEdge displej bez výrezu a vysúvací fotoaparát Flip Camera, ktorý funguje ako predný aj zadný fotoaparát a ponúka flexibilitu pri fotení.

K predsedovi spoločnosti ASUS sa na pódiu pridal aj Jussi Nevanlinna, VP Marketing, Qualcomm EMEA a Marcel Campos, ASUS Head of Global Marketing Operations.

„ZenFone 6 je dokonalým príkladom našej vášne a vytrvalosti pre inovácie a technológie. Je to emblém, ktorým si chceme uctiť našu fanúšikovskú základňu hardcore nadšencov, a zároveň pocta nášmu vytrvalému inžinierstvu,“ povedal Jonney Shih. „Je navrhnutý, aby sa svojimi výnimočnými vlastnosťami vymykal štandardom.“

„Sme nadšení z dnešného predstavenia vlajkovej lode spoločnosti ASUS, smartfónu ZenFone 6,“ povedal Cristiano Amon, President, Qualcomm Incorporated. „Mobilná platforma Snapdragon 855 je navrhnutá pre najnáročnejších používateľov a majitelia smartfónu ZenFone 6 si môžu vyskúšať jej rýchly a plynulý výkon. Skutočne inovatívny dizajn fotoaparátu a výkon procesora Snapdragon 855 prinesú používateľom na celom svete špičkové fotografie a videá.“

ASUS ZenFone 6

ZenFone 6: Vymyká sa štandardom

 

ZenFone 6 a jeho revolučný fotoaparát Flip Camera predstavujú inovatívne riešenie, ktoré sa zameriava na dva problémy – na displeje s výrezmi a na nízke rozlíšenie predných fotoaparátov. Motorizovaný fotografický modul obsahuje 48 Mpx senzor Sony IMX586 a 13 Mpx 125° ultraširokouhlý sekundárny fotoaparát. Presný krokový motor umožňuje otočenie modulu až o plných 180°, vďaka čomu sa zadný fotoaparát premení na predný. Fotoaparát je možné používať aj pod iným ľubovoľným uhlom, čo dáva používateľom bezkonkurenčnú možnosť tvoriť profesionálne vyzerajúce fotografie z každej pozície.

6,4-palcový ZenFone 6 tiež ponúka špičkový procesor Qualcomm® Snapdragon™ 855 pre lepší výkon a rýchlejšiu reakciu. Jeho displej, ktorý chráni ochranné sklo Corning® Gorilla® Glass 6, neobsahuje žiaden výrez a pokrýva takmer celú prednú stranu.

ASUS ZenFone 6

Obrovská 5 000 mAh batéria je jedna z najväčších, aké sú dostupné medzi vlajkovými loďami, a poskytuje výdrž až dva dni neustáleho používania. Najnovšia nadstavba ZenUI 6 je zjednodušená, rýchlejšia a viac premyslená, takže sa zameriava na vyššiu plynulosť a čistejší dizajn.

ZenFone 6 sa skutočne vymyká štandardom. Kombinuje extrémny výkon a flexibilnú a vysokokvalitnú mobilnú fotografiu v kompaktnom dizajne, ktorý pôsobí futuristicky už na prvý pohľad.

Cena a dostupnosť

 

ZenFone 6 bude dostupný na slovenskom trhu v priebehu júna za cenu 619 eur v najvyššej konfigurácii 8GB RAM, 256 GB ROM.

ASUS ZenFone 6

(Zdroj: Tlačová správa ASUS)