Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Prémiový tablet Galaxy Tab S6 chce podporovať vašu kreativitu

Prémiový tablet Galaxy Tab S6 chce podporovať vašu kreativitu
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
1. 8. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Existuje veľa lacných Android tabletov, no je len niekoľko prémiových rivalov voči konkurenčnému iPadu Pro. Spoločnosť Samsung však práve predstavila svoj najnovší tablet Galaxy Tab S6, ktorého špecifikácie, dizajn i funkcie môžu byť príťažlivé pre náročnejších používateľov, ktorí hľadajú kreatívny nástroj pre zvýšenie produktivity.

V tablete Galaxy Tab S6 nerobil výrobca žiadne kompromisy a tak získal výkonný procesor Snapdragon 855, ktorý nájdeme v mnohých vlajkových lodiach smartfónov pre tento rok. Procesoru môže sekundovať buď 6 GB alebo až 8 GB operačnej pamäte RAM. Kapacita vnútorného úložiska prichádza vo variantoch 128 GB alebo 256 GB a samozrejme sa dá rozšíriť prostredníctvom slotu pre pamäťovú kartu. K dispozícii je zadný fotoaparát s dvomi objektívmi pre snímanie kvalitných snímok pomocou tabletu.

Tablet Samsung Galaxy Tab S6.

Tablet má 10,5 palcový Super AMOLED displej s vysokým rozlíšením 2 560 x 1 600 pixlov, no napriek trendu poslednej doby sú okraje okolo displeja pomerne široké, čo by však pri tablete nemalo príliš vadiť. V displeji je osadená čítačka odtlačkov prstov pre bezpečný prístup. O ozvučenie sa postarajú štyri vstavané reproduktory AKG s podporou technológie Dolby Atmos. Menej potešujúca správa je, že chýba klasický 3,5 mm konektor pre slúchadlá, takže si používateľ bude musieť vystačiť s USB-C portom.

Samotný Galaxy Tab S6 má hrúbku iba 5,7 milimetrov, takže je tenší ako iPad Pro, ktorému chce konkurovať. Vo výbave je i dotykové pero S Pen, ktoré teraz môže fungovať aj ako diaľkové ovládanie pre fotoaparát a prehrávanie hudby, rovnako ako nástroj na písanie. Pero sa tiež dá nabíjať bezdrôtovo a používateľ ho môže pripnúť k zadnej strane tabletu prostredníctvom magnetu, ak ho už nepoužíva.

Tablet Samsung Galaxy Tab S6.

Spoločnosť Samsung predstavila aj nový obal Book Cover s klávesnicou a malým trackpadom pre urýchlenie písania a práce na cestách. K dispozícii je aj vylepšená podpora DeX pre pripojenie tabletu k monitoru a jeho používaniu na štýl podobný počítaču.

Cieľom výrobcu je poskytnúť mobilné zariadenie, ktoré mu umožní kreatívnu prácu aj s možnosťou písania dlhých textov. Nový prémiový tablet Samsung Galaxy Tab S6 bude k dispozícii s Wi-Fi alebo celulárnym pripojením, hoci modely s Wi-Fi sa začnú predávať až od 6. septembra. Model tabletu v konfigurácii 6 GB RAM / 128 GB vnútorné úložisko sa bude predávať za 649 dolárov, verzia s 8 GB RAM a 256 GB vnútorným úložiskom bude stáť 729 dolárov, vrátane dotykového pera S Pen. Obal Book Cover sa bude predávať za 179 dolárov. Predbežné objednávky sa spustia 23. augusta.

Tablet Samsung Galaxy Tab S6.