Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

S Toshibou W-50A sa stretnete už aj na našom trhu

S Toshibou W-50A sa stretnete už aj na našom trhu
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
7. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Toshiba prináša už aj na slovenský trh svoju mobilnú pracovnú stanicu Tecra W50-A. Tá predstavuje v súčasnosti jedno z najvýkonnejších prenosných riešení až na profesionálnej úrovni a vyhovie i tým najnáročnejším požiadavkám.

Antireflexný full HD displej vlastní uhlopriečkou veľkosti 15,6 palca. Vo vnútri sa nachádza procesor od Intelu, Core i7-4800MQ vPro a zariadenie disponuje až 16 GB operačnej pamäte. Zobrazenie má na starosti grafická karta NVIDIA Quadro K2100M a úložný priestor je 512 GB v podobe SSD. K periférnym zariadeniam sa laptop pripojí pomocou dokovacej stanice a rovnako to uľahčí i zapojenie do práce v kancelárii. Operačný systém je predinštalovaný a má podobu Windows 7 Professional, no na alternatívnom priloženom DVD nájdete i Windows 8.1. Oba v 64-bitovej verzii. Konektivitu zabezpečuje modul WiFi a Bluetooth 4.0, nechýba však ani káblová klasika USB 3.0, USB 2.0, eSATA, Gigabit LAN, DisplayPort či VGA.

O zaistenie používateľských dát a predĺženie životnosti laptopu sa postará Toshiba EasyGuard. Tá ponúka širokú škálu bezpečnostných a ochranných technológií. Tecra W50 tiež vydrží nejakú tú záťaž – odolá voči pádu do 76 cm a klávesnica zvládne 30 ml tekutín. V najhorších prípadoch dáva Intel Active Management Technology (AMT) priestor IT oddeleniam spravovať notebook na diaľku a ochranu uložených podnikových dát zvýši šifrovanie dát na pevnom disku (SED) spolu s Trusted Platform Module (TPM).