Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Ako čo najlepšie využiť kameru Motorola one Vision

Ako čo najlepšie využiť kameru Motorola one Vision
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
8. 8. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Motorola nedávno predstavila Motorola one Vision, nový smartfón z rodiny motorola one. Novinky, ktoré tento model prináša, zahŕňajú pokročilú technológiu Quad Pixel a inovatívny mód Nočné Snímanie. Dnes vám prinášame pár užitočných tipov, ako a kedy použiť nové funkcie, aby ste dosiahli tie najlepšie výsledky aj pri znížených svetelných podmienkach.

Ako to funguje?

 

S technológiou Quad Pixel dokáže 48 MP senzor zadnej kamery v motorola one vision skombinovať štyri megapixely do jedného veľkého 1.6µm pixelu, vďaka čomu je štvornásobne citlivejší na svetlo, čo sa prejavuje neuveriteľne ostrými 12 MP zábermi so zníženým obrazovým šumom a vysokou kvalitou.

Táto hardvérová funkcionalita pracuje s fotografiami a aj videami. Pri 25 MP prednej kamere sa používatelia môžu rozhodnúť, či si pre zábery aktivujú technológiu Quad Pixel, aby vylepšili jej výkon v slabých svetelných podmienkach, alebo si nasnímajú 25 MP fotografie vo vysokom rozlíšení v prostredí s dostatkom svetla.

Okrem technológie Quad Pixel tu nájdete aj nový mód Nočné Snímanie. Ide o softvérové vylepšenie, ktoré zachytáva obrázky s rôznym stupňom svetelnej expozície na každom z nich a následne na tieto surové dáta aplikuje algoritmus, ktorý vygeneruje jeden záber s neuveriteľným vylepšením fotografie v prostredí za slabých svetelných podmienok.

Režim Nočné Snímanie vypnutý:

Režim Nočné Snímanie zapnutý:

Odporúčania

 

Motorola odporúča používať Nočné Snímanie najmä pri fotení nočných scenérií bez pohybujúcich sa objektov, zatiaľ čo funkcia Quad Pixel je odporúčaná pre fotenie v interiéroch, ako je bar alebo ulica s aspoň čiastočným umelým osvetlením. Technológia Quad Pixel prichádza ako predvolená pre prednú i zadnú kameru, kde majú používatelia možnosť zvoliť si Quad Pixel mód alebo bežný mód.

Ako si tieto funkcie nastavíte na vašej motorola one vision?

 

Quad Pixel:

● Táto technológia je zabudovaná do senzora, takže používatelia nemusia meniť žiadne nastavenia na zadnej kamere

● Kamera bude automaticky robiť fotografie s využitím technológie Quad Pixel

● Pri fotení prednou kamerou bude technológia Quad Pixel prednastavená na fotenie 6 MP fotografií

● Pri fotení prednou kamerou v prostredí, kde je viac svetla, majú užívatelia možnosť zmeny nastavenia fotoaparátu pre zachytenie 25 MP fotografií

Nočné Snímanie:

1. Nájdite ikonku kamery v menu, alebo pomocou moto akcií aktivujte rýchle snímanie dvojitým pokrútením zápästia

2. Aktivujte/deaktivujte funkciu Nočné Snímanie v nastaveniach

3. S aktivovanou Stabilizáciou obrazu v nastaveniach, vám kamera automaticky navrhne použitie Nočného Snímania, keď rozpozná, že sú znížené svetelné podmienky

4. Používatelia majú tiež možnosť priamo spustiť mód Nočné Snímanie stlačením a podržaním ikonky kamery a priamym využitím skratky ku kamere

(Zdroj: Motorola)