Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MateBook X Pro: Prémiový ultraľahký notebook s najmodernejšou výbavou

MateBook X Pro: Prémiový ultraľahký notebook s najmodernejšou výbavou
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
26. 2. 2020
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Huawei predstavila MateBook X Pro – stelesnenie novej generácie vrcholného notebooku, ktorý zaujme svojimi inováciami, najmodernejšími technológiami a aj umeleckým dizajnom.

„Huawei MateBook X Pro druhej generácie má vynikajúcu spotrebu energie, vysoký výkon a bezkonkurenčnú konektivitu, čo z neho robí vysoko efektívny pracovný nástroj. Špičková estetika a inovatívne technológie sú zakorenené v DNA série MateBook X Pro a najnovšia generácia je pokračovaním tohto dedičstva. Je to naše najvýkonnejšie a najinteligentnejšie prenosné zariadenie,“ povedal Wang Yinfeng, prezident produktovej rady počítačov a tabletov spoločnosti Huawei CBG.

Úchvatný zážitok vďaka displeju Ultra FullView

 

Huawei MateBook X Pro je určený predovšetkým náročným užívateľom a profesionálnym tvorcov obsahu, či už ide o umenie alebo programovanie. Novinka zaujme celokovovým telom s prvotriednym pieskovaným povrchom príjemným na dotyk. K dispozícii bude vo farbách Mystic Silver, Space Grey a novej farbe Emerald Green s nenápadnou zelenou povrchovou úpravou. Verzia Emerald Green je navyše zvýraznená logom Huawei v zlatej farbe.

Hrúbka 14,6 mm a hmotnosť 1,33 kg z neho robí nástroj pre profesionálov, ktorí požadujú v prvom rade bezbariérovosť a mobilitu.

MateBook X Pro sa môže pochváliť displejom Ultra FullView. Vďaka tenkým rámom na všetkých stranách dosahuje pôsobivý pomer obrazovky k telu - až 91 percent. Najnovší notebook od Huawei prináša sice trochu netradičný pomer strán 3:2, no zato oveľa vhodnejší pre produktivitu a tvorbu obsahu, v porovnaní s bežnými širokouhlými obrazovkami.

Displej Ultra FullView má uhlopriečku 13,9 palca. Ten podporuje rozlíšenie 3K (3 000 x 2 000 pixelov). Bohaté farby pomáhajú oživiť obsah, displej navyše podporuje 10-bodové viacdotykové ovládanie a prstové gestá.

Huawei MateBook X Pro

Maximálny výkon pre maximálnu produktivitu

 

Vo vnútri notebooku nájdeme nekompromisný výkon, o ktorý sa starajú procesory Intel Core i7-10510U a i5-10210U 10. generácie. Zariadenie je vybavené grafikou NVIDIA GeForce MX250 s 2 GB GDDR5 a poskytne vizuálny luxus od úpravy videa cez hranie hier až po sledovanie multimediálneho obsahu.

V najnovšej vlajkovej lodi je zabudovaný aj inteligentný chladiaci systém, ktorý dynamicky prepína medzi aktívnym a pasívnym režimom. Dva ventilátory Huawei Shark Fin Fans 2.0 s väčšími rebrami zabezpečujú vyšší prietok vzduchu. Novinkou je inteligentná technológia filtrovania, ktorá monitoruje teplotu systému v reálnom čase, čím poskytuje notebooku plynulejšie chladenie a v konečnom dôsledku vedie k tichšej prevádzke.

MateBook X Pro prichádza so vstavanými štvoritými reproduktormi. Dostal tiež obrovskú 56Wh batériu. V spojení s pokročilými režimami šetrenia energie vydrží bez použitia nabíjačky celý jeden deň.

O napájanie sa stará prenosný adaptér typu C 65 W, ktorý vám nabije aj niektoré telefóny s technológiou Huawei SuperCharge, čím odpadá nutnosť nosiť so sebou ďalšiu nabíjačku.

Cestovatelia obzvlášť ocenia, že nový MateBook X Pro podporuje rýchle Wi-Fi, čo mu umožňuje získať lepší príjem signálu a poskytovať stabilnejšie pripojenie.

Inteligentné prepojenie Huawei Share

 

Notebooky budú v budúcnosti inteligentnejšie, účinnejšie a lepšie prepojené. Spoločnosť Huawei neustále prináša inovácie, ktoré plynulo integrujú laptop a telefón do jedného spolupracujúceho celku. Príkladom je funkcia Multi-screen Collaboration v spolupráci s Huawei Share.

Význam tejto funkcie spočíva nielen v pohodlnom prenášaní súborov medzi notebookom a smartfónom, ale aj v umožnení bezproblémovej spolupráce medzi systémami Windows a Android. Je tak možné časti smartfónu používať ako príslušenstvo k notebooku a naopak. Príkladom je mechanická klávesnica, fotoaparát, mikrofón a myš.

Medzi ďalšie prvotriedne technológie, ktoré nový notebook prináša, patrí napríklad tlačidlo zapnutia so senzorom odtlačku prsta, ktoré umožňuje rýchlu identifikáciu majiteľa. Zapustená kamera zase chráni súkromie a súčasne maximalizuje zobrazovaciu plochu displeja.

Cena a dostupnosť

 

Na globálnom uvedení boli potvrdené 3 verzie notebooku MateBook X Pro, jednotlivé špecifikácie nájdete nižšie. Ich cena a dostupnosť na slovenskom trhu je predmetom aktuálnych rokovaní a bude definitívne potvrdená neskôr.

(Zdroj: Tlačová správa Huawei)