Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Samsung Galaxy Beam 2 s projektorom

Samsung Galaxy Beam 2 s projektorom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Samsung nám predstavuje ďalší smartfón, tento raz i poriadne originálny - obsahuje totiž vstavaný projektor. Hoci to nie je prvý samsungácky smartfón s projektorom, po dvoch rokoch inovácií by mohol zaujať. Ale pekne poporiadku.

Vývoj smartfónu s projektorom skúsila spoločnosť už v roku 2012, no nespravil až taký rozruch. Samsung sa však nevzdal a po 2 rokoch je tu nástupca v podaní Galaxy Beam 2, ktorý dnes predstavili v Číne. TFT displej s veľkosťou 4,6 palca disponuje rozlíšením WVGA (800 x 400) a vo vnútri sa nachádza až 4-jadrový procesor s taktom 1,2 GHz, ktorému by mal sekundovať 1 GB operačnej pamäte RAM.

Galaxy Beam 2

Operačný systém tvorí Samsungom obľúbený Android verzie 4.2 a fotoaparát má rozlíšenie 5 mpx. Kapacita úložného priestoru sa dá rozšíriť o mikro SD kartu a batéria je na tom kapacitne v podobe 2,600 mAh. Spomínaný projektor má podporovať WVGA rozlíšenie, teda podobne ako displej, 800 x 400 pixelov. Smartfón má podporovať 3G sieť, obsahuje WiFi modul a Bluetooth 4.0. Zatiaľ nie je isté, kedy sa dočkáme jeho uvedenia.