Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Tablet Galaxy Tab S6 Lite si prináša citlivejšie pero S Pen

Tablet Galaxy Tab S6 Lite si prináša citlivejšie pero S Pen
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
21. 4. 2020
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Juhokórejský výrobca Samsung oznámil uvedenie nového tabletu Galaxy Tab S6 Lite. Ide o cenovo dostupnejšiu verziu prémiového tabletou s operačným systémom Android. Novinka prichádza s vylepšenou verziou dotykového pera S Pen, ktoré je navrhnuté pre komfortnejšie používanie.

Spoločnosť Samsung tvrdí, že v novom dotykovom pere S Pen bez batérie vylepšila jeho latenciu a upravila jeho presnosť na 0,7 mm. Pero s váhou len 7 gramov má citlivosť až 4 096 úrovní prítlaku. Vďaka aktualizácii sa z neho stáva „praktická a pohodlná pomôcka, ktorý sa používa ako tradičné pero“. Používateľ môže s perom S Pen okamžite zmeniť rukou písané poznámky na text, zväčšiť obsah až o 300 percent alebo exportovať poznámky do formátu PDF, Word a textových súborov. Keď sa pero nepoužíva, jednoducho sa magneticky pripevní na pravú stranu tabletu.

Tablet Samsung Galaxy Tab S6 Lite.

Tam, kde má pôvodný model tabletu Galaxy Tab S6 10,5-palcový super AMOLED displej s rozlíšením 2 560 x 1 600 pixelov, nová verzia tabletu Galaxy Tab S6 Lite má 10,4-palcový TFT displej s rozlíšením 2 000 x 1 200. Je poháňaná nešpecifikovaným štvorjadrovým procesorom s taktovacou frekvenciou 2,3 GHz alebo štvorjadrovým procesorom s taktovacou frekvenciou 1,7 GHz. Môže mať 4 GB RAM a 64 GB alebo 128 GB vnútorné úložisko, ktoré sa dá rozšíriť prostredníctvom microSD karty.

Tablet Samsung Galaxy Tab S6 Lite.

Tablet sa ponúka v konfigurácii s dvojpásmovým pripojením Wi-Fi alebo 4G LTE. Na zadnej strane má 8 megapixelový fotoaparát so svetelnosťou F 1,9, zatiaľ čo vpredu sa usadil 5 megapixelový F 2,0 selfie kamera. Ozvučenie zabezpečia stereofónne reproduktory, ktoré optimalizovala spoločnosť AKG, s podporou technológie Dolby Atmos. Tablet má rovnakú 7 040 mAh batériu, ako prémiový model Tab S6.

Nový tablet Samsung Galaxy Tab S6 Lite sa dá predbežne objednať vo Veľkej Británii za 349 GBP (približne 397 EUR) vo verzii s Wi-Fi alebo za 399 GBP (okolo 454 EUR) za verziu so 4G LTE. Doprava sa má začať od 29. apríla. Ceny pre ďalšie krajiny zatiaľ neboli zverejnené.

Tablet Samsung Galaxy Tab S6 Lite.