Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Vynovený MacBook Air je rýchlejší a lacnejší

Vynovený MacBook Air je rýchlejší a lacnejší
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
29. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Apple vylepšila svoj minuloročný 13-palcový model MacBook Air a kým niektoré parametre ostali rovnaké, zmenou prešli práve dve dôležité záležitosti. PRedstaví sa rýchlejší procesor za nižšiu cenu!

Spoločnosť Apple oznámila, že má pre nás prichystaný „refresh“ svojho MacBooku Air 13“. V novej verzii sa dočkáme noviniek, no pár vecí i ostalo nezmenených. Zmenou prešiel procesor, stále síce ide o generáciu Haswell od Intelu, no pôjde o Core i5 s taktom 1,4 GHz. Minuloročný model mal síce iba o kúsok nižšiu frekvenciu (1,3 GHz), no tohtoročná novinka má i vyšší Turbo Boost (2,7 GHz v porovnaní s predchádzajúcim 2,6 GHz.

Čo je známe s predchádzajúceho modelu a čo sa výrobca rozhodol zachovať sú 4 GB operačnej pamäte RAM, flash úložisko s kapacitou 128 alebo 256 GB. Rovnakým je i rozlíšenie displeja 1,440 x 900 a Apple nechal nezmenenú i grafickú kartu. Naďalej tak MacBook Air využíva Intel HD graphics. Za zmienku stojí ešte výkon batérie, hoci nezmenený. Výdrž 12 hodín na jedno nabitie je naozaj slušná.

Pozitívnym prekvapením je však cena. Kým MacBook Air Mid 2013 stojí 1048 dolárov, v novej sérii pre rok 2014 sa výrobca sa rozhodol znížiť cenu o celých 100 dolárov.