Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Laptop Acer Switch 10 zmeníte razom na tablet

Laptop Acer Switch 10 zmeníte razom na tablet
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
1. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Acer prispieva do kategórie hybridov svojim zariadením Aspire Switch 10, ktoré tvorí displej a odnímateľná klávesnica. Vďaka nej pribudne k tabletu nie len touchpad ale k tabletovým 64 GB priestoru i 500 GB veľké úložisko vo vybraných modeloch.

Novinka od Aceru s názvom Aspire Switch 10 sa prezentuje ako zariadenie, ktoré zvláda štyri pozície a spája pritom výhody dva v jednom. Slovíčko „switch“, teda zmena či prepnutie, napovedá, že by mohlo ísť o niečo šikovnejšie zariadenie. A naozaj – ide o tablet, ku ktorému sa dá pripojiť klávesnica – alebo ak chcete ide o laptop, ktorý dokáže fungovať aj ako tablet. Zároveň sa však displej dá otáčať – je možné ho vybrať z drážky a otočiť smerom k publiku pre firemných prezentáciách či výučbe. Veľkosť uhlopriečky IPS displeja je 10,1 palca a rozlíšenie má 1,366 x 768 pixela. Je však vyzbrojený technológiou Zero Air Gap (minimálna možná vzdialenosť medzi displejom a dotykovým modulom) a Acer Lumi Flex technológiou, ktorá umožňuje hľadieť na displej i za jasného slnečného dňa.

Vo vnútri sa nachádza procesor so štyrmi jadrami Intel Atom Bay Trail s podporou 2 GB pamäte RAM. Vnútorná kapacita sa vyšplhala na 64 GB, no dá sa rozšíriť o mikro SDXC kartu. Operačný systém má pod palcom Windows 8.1 a ako prídavok dostanete k laptop/tabletu pre študentov a domácnosti spolu s MS Office zadarmo. V rámci pripojiteľnosti uvidíme mikro USB, mikro HDMI a spomínaný mikro SD slot. USB v klasickej veľkosti sa však nachádza v klávesnicovom doku. Výhodou môže byť i novinka od Aceru Bring Your Own Cloud, vďaka čomu majú používatelia možnosť prístupu k uloženým dátam lokálne doma či v práci. Zariadenie sa dostane do predaja v máji za 380 dolárov.