Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Huawei Ascend P7 pre milovníkov groufies

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
12. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Huawei oficiálne predstavil v Paríži novinku s názvom Ascend P7 a zrejme na nej poriadne zakladá – svedčalo by totiž o tom množstvo reklám a komerčných videí, ktoré sa zaoberajú týmto prémiovým kúskom. Či sa teda je s čím chváliť, posúďte sami.

Už pri prvom stretnutí s Ascend P7 si skrátka musíte všimnúť dizajn. 5-palcový displej s full HD rozlíšením je pokrytý sklom Gorilla Glass tretej generácie. Rámiky sú kovové a zadná strana sa skladá zo siedmich špeciálne upravených vrstiev so vzorkou a dodávajú smartfónu prémiový vzhľad. Eleganciu dopĺňa fakt, že hrúbka tohto smartfónu je iba 6,5 mm. Na prednej strane sa nachádza fotoaparát s veľmi slušným rozlíšením na štandardné pomery – teda až 8 mpx. Zaujímavosťou v tomto smere je pojem "groufies" – teda opak pre selfies. Huawei zaviedol tento pojem pre milovníkov spoločných fotografií, kde sú všetci, ehm, natlačení pred objektívom. Na zadnej strane je zase 13 mpx BSI snímač so svetelnosťou f/2.0. Okrem toho si môžete vybrať zo širokej ponuky režimov.

Vo vnútri sa nachádza 4-jadrový procesor HiSilicon Kirin 910T s frekvenciou 1,8 GHz. Sekunduje mu operačná pamäť RAM s veľkosťou 2 GB a vnútorný úložný priestor s kapacitou 16 GB. Táto kapacita sa však dá rozšíriť pomocou pamäťovej karty. Operačný systém si vzal na starosti Android KitKat 4.4, no s vylepšeniami v podobe nadstavby Emotion UI 2.3.

Smartfónu nechýba bezdrôtová komunikácia Bluetooth 4.0, WiFi, NFC, podpora HSPA+ i LTE. Tešiť sa naň môžeme posledný májový týždeň a jeho odporúčaná cena je 370 eur.