Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Alcatel Onetouch Idol Alpha stavil na dizajn

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
12. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Do rady IDOLov od spoločnosti Alcatel Onetouch, ktorá je značkou TCL Communication, pribudla novinka s názvom Idol Alpha. Zaujímavosťou sú priehľadné, žiariace konce smartfónu, ale aj netradičné farebné prevedenie - prichádza v bridlicovej šedo-modrej a šampanskej bledej.

Do rady IDOL od Alcatel Onetouch prichádza ďalší člen – je ním Alcatel Onetouch Idol Alpha. Že to i taký „Idol“ je, hovoria i dizajnové prvky a zaujímavé priehľadné plochy v hornej a dolnej časti smartfónu, ktoré zvýrazňuje kovový pásik po obvode smartfónu. Do priehľadných plôch žiaria diódy, a tak upozorňujú na prichádzajúci hovor. IPS displej má veľkosť 4,7 palca a disponuje HD rozlíšením (720 x 1,280 pixelov) a dobrými pozorovacími uhlami. Alcatel rieši nežiaduce odtlačky prstov na smartfóne pomocou pokrytia displeja oleofóbnou vrstvou.

A čo parametre? Vo vnútri sa nachádza 4-jadrový procesor MT6589 s taktom 1,2 GHz, ktorý má k dispozícii 1 GB pamäte RAM a 16 GB vnútorného úložného priestoru. Fotoaparát s automatickým ostrením má rozlíšenie 13 mpx a obsahuje viacero režimov, napríklad športový a nočný. Predný fotoaparát má už menšie rozlíšenie, vystačiť si pri „selfies“ musíte s 1,3 mpx. O operačný systém sa postará Android verzie 4.2 Jelly Bean s upraveným užívateľským rozhraním, v ktorom sa používateľovi ponúkne špeciálna obrazovka, na ktorej je možné prehliadať fotografie v galérii.

Okrem toho je tu viacero predinštalovaných aplikácií, ako editor fotografií, hudobný prehrávač s ekvalizérom, hudobná knižnica Deezer, alebo i vlastné aplikácie pre zálohovanie dát v cloude. Nájdeme tu ale aj klasickejšie aplikácie pre populárne sociálne siete alebo programy pre úpravu bežných kancelárskych dokumentov. Konektivitu dopĺňa Bluetooth 4.0, WiFi a mikro USB port.

Podobné články

 • Idol X+: Osemjadro z Číny miluje hudbu

  Autor:
  Alžbeta Harry Gavendová
  Zverejnené:
  20. 8. 2014
  Idol X+: Osemjadro z Číny miluje hudbu

  Na Slovensko zamieril z Číny výkonný smartfón Alcatel Onetouch Idol X Plus. Je to osemjadrová...

 • Prestížne Prestigio?

  Autor:
  Alžbeta Harry Gavendová
  Zverejnené:
  28. 3. 2014
  Prestížne Prestigio?

  MultiPhone 7500patrí do rodiny výrobcu Prestigio a mohol by mohol zaujať všetkých, ktorí...

 • MWC 2014: Alcatel má 2 nové Idoly

  Autor:
  Alžbeta Harry Gavendová
  Zverejnené:
  26. 2. 2014
  MWC 2014: Alcatel má 2 nové Idoly

  Spoločnosť Alcatel predstavila dve novinky, Alcatel OneTouch Idol 2 a OneTouch Idol 2 mini, ktoré...