Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Xiaomi Mi Pad: Kvalita za najrozumnejšie ceny

Xiaomi Mi Pad: Kvalita za najrozumnejšie ceny
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
16. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Po pár týždňovom oneskorení sme sa predsa len dočkali a čínska spoločnosť Xiaomi predstavila svoj tablet Mi Pad. S veľkosťou uhlopriečky 7,9 palca a pomerom strán 4:3 bude bojovať o priazeň fanúšikov. Mimochodom, spomínala som čip Tegra K1...? Tak potom by to už mohlo zaujať.

Výbava hodná súťaženia s konkurenciou a lákavé ceny. To je prípad nie len nového a prvého tabletu Xiaomi, ale aj smartfónov od tohto výrobcu.

Novinka z Číny čakala na svoj čas, ale je tu a má displej s rozlíšením 2,048 x 1,536 a uhlopriečkou 7,9 palca. Pomer strán je 4:3 a celková vizáž trochu pripomína iPad mini s Retina displejom – nebudeme popierať, veď, napokon, všimol si to celý svet. Rozdielny je však, samozrejme, aspoň operačný systém. V tomto prípade ide o Android verzie 4.4 KitKat s Xiaomi-áckym vylepšením MIUI. V podobe procesora sa predstaví dravec v podobe 4-jadrového čipu od NVIDIA, teda Tegra K1 (ide o 3-bitovú verziu CPU A15).

Pamäť RAM má k dispozícii 2 GB a kapacita úložného priestoru je 16 GB, alebo 64 GB. Veľkosť sa však dá rozšíriť o mikro SD kartu. Zadný fotoaparát disponuje rozlíšením 8 mpx a predný na tom tiež nie je zle, ten má 5 mpx. Jednou z kľúčovejších záležitostí je kapacita batérie, tá sa udáva na 6,700 mAh.