Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Nový Asus Transformer: Päť v jednom!

Nový Asus Transformer: Päť v jednom!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
2. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Výrobca Asus ohlásil novinku do svojej edície Transformerov - kombinácií nie je nikdy dosť, a tak tentokrát sa môžeme tešiť na operačné systémy Windows a Android, ktoré spolu tvoria až päť spolupracujúcich zariadení. Transformer Book V je laptop s operačným systémom Windows a odnímateľným Android smartfónom.

Samotný laptop tvorí HD IPS displej s uhlopriečkou 12,5 palca. Vo vnútri sa nachádza procesor s architektúrou Intel Core a operačný systém pozostáva z Windows 8.1. zo zadnej strany displeja je pripevnený 5-palcový smartfón ZenFone 5 s operačným systémom Android 4.4, ktorý ako prvý využíva 4-jadrový 64-bitový procesor Intel Atom (Moorefield) s LTE. Obsahuje 2 GB pamäte RAM a do 64 GB úložného priestoru. Nechýbajú ani fotoaparáty (8 mpx a 2 mpx) a batéria s kapacitou 2,500 mAh. V prípade, že je zadokovaný v displeji laptopu, rozhranie Android za zobrazuje vo windowsáckej obrazovke. V tom prípade môžete laptop zmeniť na Android laptop tým, že potvrdíte operačný systém Androidu pochádzajúci zo smartfónu. V prípade, že ste však v OS Windows, stále máte prístup k pamäti Androidu. Tablet obsahuje ešte 4 GB pamäte RAM a kapacita úložného priestoru je 128 GB. K tomu však patrí i 1 TB pamäte v klávesnici, ktorá však batériu neobsahuje. Tá sa nachádza iba v tablete, ktorý vydrží podľa slov výrobcu až 10 hodín.

Ak to spočítame, dostaneme spolu až 5 rôznych variácií zariadení a operačných systémov: Windows tablet, Windows laptop, Android smartfón, Android tablet a Android laptop.

(foto: Engadget)