Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Computex 2014: Najlacnejší Android má Acer

Computex 2014: Najlacnejší Android má Acer
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
2. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Acer prichádza na Computex predviesť svoj smartfón Liquid Z200, ktorý má byť najlacnejším Android telefónom na trhu. Jeho vybavenie však síce ani nemôže súperiť so špičkovými smartfónmi, no to napokon ani Acer nemá v pláne. Spomínaná super cena je 79 dolárov.

Acer Liquid Z200 prichádza s WVGA displejom veľkosti 4 palce, ktorý vykúka z plastového obalu. Jeho farbu si budú môcť používatelia vybrať z piatich farebných prevedení vrátane ostrej ružovej a čiernej so štýlovými červenými pásikmi. Zariadenia majú v plastovom obale textúru príjemnú na dotyk. Vo vnútri sa nachádza dvojjadrový procesor MediaTek s taktom 1 GHz a pamäť RAM má k dispozícii 512 MB. Kapacita úložného priestoru činí 4 GB, no Acer myslel i na rozšírenie o mikro SD kartu. Fotoaparát je tu iba jeden a má naozaj „nízkorozpočtové“ rozlíšenie, iba 2 mpx. Operačný systém má pod palcom Android a batéria má kapacitu 1,300 mAh.

K dispozícii budú dve verzie – jedna bude vybavená duálnou SIM kartou, no tá bude pravdepodobne drahšia, ako základná verzia. Tá má mať naozaj nízku cenu, teda 79 dolárov. Na európsky trh sa dostane tento smartfón začiatkom augusta.