Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Samsung Z: Prvý Samsung smartfón s OS Tizen

Samsung Z: Prvý Samsung smartfón s OS Tizen
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
2. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Samsung je tu s prvým smartfónom, ktorý je vybavený operačným systémom Tizen, ktorý tento výrobca pred tým využil len vo svojich inteligentných hodinkách Gear 2 a Gear 2 Neo. Novinka sa nazýva Samsung Z a je určená bežným spotrebiteľom.

Samsung Z prichádza s displejom s veľkosťou 4,8 palca a vybavený technológiou AMOLED a rozlíšením 720 x 1,280 pixelov. Na pohľad zaujmú najmä nečakane ostré hrany smartfónu a jemná perforácia tvoriaca „kožený look“ na zadnej strane. Tu sa nachádza i 8 mpx fotoaparát s LED bleskom a automatickým ostrením. Pomocou neho môžete robiť full HD videá a nechýbajú ani rôzne režimy pre jeho vylepšenie.
Vo vnútri sa nachádza štvorjadrový procesor s frekvenciou 2,3 GHz, ktorému sekunduje pamäť RAM s kapacitou 2 GB. Úložný priestor je rozšíriteľný o mikro SD kartu a jeho kapacita je vstavaných 16 GB. Operačný systém tvorí už spomínaný OS Tizen verzie 2.2.1. K bezdrôtovému vybaveniu patrí LTE, WiFi, Bluetooth a nechýba ani NFC či infračervený port, vďaka ktorému môžete ovládať domáce spotrebiče.
Zaujímavosťou je to, že rovnako ako jeho „Veľký brat“ Galaxy S5, i Zé obsahuje snímač odtlačkov prstov v hardvérovom tlačidle. Miesto si našla i aplikácia S Health 3.0. Batéria má kapacitu 2,600 mAh. Zatiaľ nie je jasné, koľko bude Samsung Z stáť, no očakáva sa v dvoch farebných prevedeniach (zlatá a čierna). Oficiálne ho predstavia zajtra na tlačovej konferencii Tizenu v San Franciscu.