Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Sony Xperia T3: Jeden z najtenších smartfónov

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
3. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Bez svetla reflektorov Computexu predstavuje Sony svoju novinku určenú bežným používateľom s názvom Xperia T3. Pri veľkosti uhlopriečky 5,3 palca má iba minimálnu hrúbku - iba 7 mm! Vo vnútri pracuje štvorjadro Snapdragon 400.

Sony vysiela do sveta novinku v podobe Xperia T3, ktorá má zaútočiť na strednú triedu smartfónov a ich používateľov. Prichádza vybavená 5,3 palcovým Triluminos displejom s rozlíšením HD 720p a vo svojej kategórii patrí k najtenším smartfónom. Meria iba 7mm. Vo vnútri sa nachádza štvorjadrový procesor Snapdragon 400 s taktom 1,4 GHz. Ten má k dispozícii pamäť RAM veľkosti 1 GB a kapacita úložného priestoru je 8 GB. Rozšíriť sa môžu mikro SD kartou až do 32 GB. Operačný systém má na starosti Android, a to novej verzie KitKat 4.4.

Sony Xperia T3 podporuje okrem 3G i LTE a klasicky i WiFi, Bluetooth, NFC. Nechýba ani Miracast pre spárovanie s televízormi Sony, kde si môžete pohodlne prezrieť fotografie či videá. Tie zachytíte mocou dvojice kamier – hlavná zadná má rozlíšenie 8 mpx a obsahuje senzor Exmor RS CMOS s viacerými funkciami. Podporuje ju LED blesk a nakrúcať sa dá full HD video. V prednej časti je webkamera s rozlíšením 1,1 mpx.