Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Computex 2014: Toshiba predstavila až 7 v 1!

Computex 2014: Toshiba predstavila až 7 v 1!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
3. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na výstave v Taiwane predstavila Toshba svoj laptop Kirabook L93, ktorý v sebe ukrýva až 7 rôznych režimov, do ktorých si ho môžete poskladať. Základom je displej s uhlopriečkou 13,3 palca.

Keď Toshiba na CES trochu poodhalila svoj koncept laptopu päť v jednom, bola to naozaj zaujímavá pastva pre oči. Päť v jednom nám však na Computexe včera predstavil Asus. Toshiba však iba čakala na svoju chvíľu a ukazuje svoj zatiaľ posledný koncept – a to až neuveriteľných sedem v jednom! Nazýva sa Kirabook L93 a je to v zásade laptop s 13,3 palcovou obrazovkou s vysokým rozlíšením 2,560 x 1,440 pixelov. V oddeliteľnom displeji, teda v tablete sa ukrýva procesor od Intelu Core i5 Haswell a k dispozícii má 8 GB pamäte RAM. Veľkosť úložného priestoru je 128 GGB v podobe SSD.

A čo to množstvo režimov? Prvou je klasický laptop (1), z ktorého sa stane po odobraní klávesnice tablet (2). Ten má však dve podoby (3), pretože i klávesnica sa dá odobrať na dva spôsoby. Ak odoberiete iba tlačidlá, potom môžete druhú polovicu využiť ako stojan tabletu, teda prezentačný mód (4). V prípade, že ho položíte tak, že tablet bude iba mierne ležať, je to tzv. Canvas mód (5). S klávesnicou a stojanom je to akoby stolový počítač (6) a poslednou kombináciou je tablet s klávesnicou pretočený alá Yoga o 360 stupňov (7). Celkom slušné, čo poviete?