Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Computex 2014: Asus má nový Transformer Flip

Computex 2014: Asus má nový Transformer Flip
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Asus predstavil na domácom počítačovom „festivale“ Computex v Taipei ďalšiu novinku, je ňou laptop Transformer Book Flip. Vďaka dizajnu pántov sa dokáže pretočiť o 360 stupňov. Okrem toho sa dá využívať aj ako samostatný tablet. Funguje s operačným systémom Windows 8.1 a procesorom Intel Core i3 až do i7.

Transformer Flip nemá stanovenú uhlopriečku obrazovky – môžete si ju vybrať z troch veľkostí 13,3 (HD/full HD), 14 (HD) a 15,6 (HD/full HD) palca. Keďže ide aj o oddeliteľný tablet, obrazovka je dotyková a disponuje technológiou Asus Splendid pre bohatšie a hlbšie farby. Vo vnútri sa nachádza procesor z dielne Intelu, ktorý si tiež môžete zvoliť od Core i3 až po i7. Dedikovaná grafická karta je v podaní NVIDIA GeForce 820M/840M s 2 GB video pamäte. Kapacita úložného priestoru sa pohybuje od 500 GB do 1 TB (je tu i možnosť SSD pri 13,3 a 14 palcoch). Konektivitu dopĺňa Bluetooth 4.0 a WiFi.

V režime spánku môže Flip fungovať až 2 týždne a v momente, keď batéria klesne pod 5% zvyšnej kapacity, dáta sa automaticky zálohujú. Vďaka technológii Instant On sa však Flip preberie zo spánkového režimu v priebehu 2 sekúnd.

Reproduktory sú vybavené technológiou Asus SonicMaster, čo im dodáva naozaj slušnú kvalitu. Každý z Transformer Flipov je vybavený i službou Asus WebStorage, ktorá dáva používateľovi bezplatný prístup ku cloudovému úložisku. Takto sú jeho dáta dostupné z akéhokoľvek zariadenia.