Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Vertu Signature Touch: Luxus vo vašej dlani

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
9. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Istotne nemá význam hlbšie sa zamýšľať nad sumou 7,900 eur za smartfón, pretože tento smartfón ani nie je určený tým, ktorí by sa nad tým pozastavili. Poďme si radšej predstaviť, čo tento luxusný smartfón ponúka.

Titánové telo novinky od Vertu - Signature Touch, dopĺňa luxusný kožený poťah na zadnej stran a vďaka tejto konštrukcii sa zo smartfónu stáva pomerne ťažký kúsok s hmotnosťou 192g. Kapacitný displej má veľkosť uhlopriečky 4,7 palca a full HD rozlíšenie (1920 x 1080, 469ppi).

Vo vnútri sa nachádza štvorjadrový procesor od Qulacommu – Snapdragon 800 s taktom 2,3 GHz. K dispozícii má 2 GB operačnej pamäte RAM a grafickú podporu predstavuje Adreno 330. Operačný systém sa predstaví v podaní Androidu KitKat 4.4.2. interná pamäť predstavuje veľkosť 16 GB, no tie sú rozšíriteľné o mikro SD kartu až do 64 GB. Pripojiteľnosť sa môže pochváliť podporou HSPA+, nechýba ani LTE Cat 4 (150/50 Mbps) či NFC a samozrejmosťou je WiFi, Bluetooth.

Veľkým potešením je určite i kvalitný fotoaparát. Má rozlíšenie 13 mpx, čo je v oblasti luxusných smartfónov pomerne nezvyčajné. Ide o CMOS snímač s autofokusom a k dispozícii má i duálny blesk LED. Na prednej strane je fotoaparát s rozlíšením 2,1 mpx. Batéria je vyberateľná a má kapacitu 2,275 mAh. Cena smartfónu je 7,900 eur, no ak vám ešte nejaké drobné zvýšia, môžete si kúpiť i súvisiace slúchadlá od Bang & Olufsen či vybrať z množstva štýlových puzdier.