Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

HMD Global pritvrdzuje s odolným smartfónom Nokia XR20

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
28. 7. 2021
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť HMD Global uviedla svoj doteraz najodolnejší smartfón Nokia. Tam, kde bežný smartfón môže potrebovať robustné puzdro, aby prežil aj v náročných podmienkach, je smartfón strednej triedy Nokia XR20 navrhnutý tak, aby odolal pádom, nárazom a ponoreniu vo vlhkom prostredí, pričom spĺňa prísne vojenské štandardy.

Odolný smartfón Nokia XR20 nepridáva až taký objem tela, ako by sa dalo očakávať od tohto typu telefónu, pričom má hrúbku 10,64 milimetra. m (0,4 palca). Bol však vyrobený podľa vojenských štandardov odolnosti MIL-STD-810H. Spoločnosť HMD Global tvrdí, že môže prežiť pád z výšky až 1,8 metra, môže byť ponorený do vody až na jednu hodinu a dokáže fungovať v teplotných extrémoch.

Odolný smartfón Nokia XR20.

Vo vnútri sa nachádza cenovo dostupný, ale schopný procesor Qualcomm Snapdragon 480 5G, ktorý je podporovaný až 6 GB operačnej pamäte RAM a 120 GB interného úložiska, ktoré sa dá rozšíriť prostredníctvom microSD karty aý o ďalších 512 GB. Vpredu nájdeme veľký 6,67-palcový displej Gorilla Glass Victus s rozlíšením 1 080 x 2 400 pixelov a jasom 550 nitov. Vo vyrezanej dierke je umiestnená 8-megapixelová selfie kamera. Dotykový displej pritom dobre reaguje aj pri práci s mokrými rukami alebo s rukavicami.

Na zadnej strane je osadený dvojitý fotoaparát v konfigurácii X s LED bleskami, ktorý obsahuje 48-megapixelový hlavný snímač a 13-megapixelový ultraširoký objektív s optikou Zeiss.

Odolný smartfón Nokia XR20.

Smartfón disponuje Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.1 s podporou kodeku aptX Adaptive a je samozrejme pripravený na 5G sieť. Batéria s kapacitou sľubuje až dvojdňovú výdrž na jedno nabitie, s podporou 15 wattového Qi bezdrôtového nabíjania. O kvalitné ozvučenie sa postarajú dva „extra hlasné“ reproduktory s priestorovým zvukom Ozo. Nainštalovaný je operačný systém
Android 11, pričom spoločnosť HMD Global ponúka štyri roky mesačných bezpečnostných aktualizácií a tri roky aktualizácii operačných systémov.

Odolný smartfón Nokia XR20 je už teraz k dispozícii na vybraných trhoch za cenu od 499 EUR.

Odolný smartfón Nokia XR20.