Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Prestigio a jeho nový farebný rad MultiPad Color

Prestigio a jeho nový farebný rad MultiPad Color
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
10. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Prestigio je už aj na Slovensku s novým radom tabletov s názvom MultiPad Color, ktoré, ako názov vraví, prídu vo viacerých farbách – modrej, fialovej, červenej a zelenej. Sú to tri tablety s uhlopriečkami 7, 8 a 10 palcov, ktoré sú vybavené 3G, NFC a GPS.

Všetky tri typy MultiPad Color obsahujú IPS LCD displej s rozlíšením 1,280 x 800 pixelov a vo vnútri im bije srdce v podobe štvorjadrového procesoru ARM Cortex A7 MT8382V s taktom 1,3 GHz. Pamäť RAM má veľkosť 1 GB a kapacita úložného priestoru je 16 GB, ktoré sa dajú rozšíriť o mikro SD kartu do 32 GB. Ak sa to zdá stále málo, potom je tu i možnosť využitia cloudového úložiska Prestigio MultiCloud, kde je až 200 GB priestoru. Operačný systém pracuje vo forme Androidu, v 10-palcovej verzii je to Android KitKat a menšie tablety sa uspokojili s verziou Jelly Bean. Tablety majú dva fotoaparáty, zadný s rozlíšením 2 mpx a tablet podporuje hlasové hovory aj textové správy. Prestigio poskytuje používateľom možnosť výhodnejšie sťahovať platené aplikácie.

K dátovej podpore patrí 3G, 2G a WiFi, nechýba však ani Bluetooth 4.0 a NFC. Nachádza sa tu mikro USB port 2.0 a slot na mikro SDHC/SDXC karty.