Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Samsung dnes predstaví dvojicu tabletov Galaxy Tab S

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
12. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Samsung chystá pre svojich priaznivcov nové tablety s názvom Galaxy Tab S – pôjde o dve zariadenia s uhlopriečkami 8,4 a 10,5 palcov, ktoré predstaví dnes večer na tlačovej konferencii v Madison Square Garden. Pôjde o prvé tablety disponujúce AMOLED displejmi s rozlíšením 2,560 x 1,600 bodov.

Spoločnosť Samsung chystá slávnostné odhalenie svojich dvoch tabletov s uhlopriečkami 8,4 a 10,5 palcov. Displej má rozlíšiť 2,560 x 1,600 bodov a pôjde o prvé tablety s technológiou AMOLED. Po hardvérovej výbave to budú silné zariadenia, keďže nechýba osemjadrový procesor Exynos 5420 a technológia big.LITTLE či 3 GB pamäte RAM (LPDDR3e Dual Channel RAM). Kapacita úložného priestoru je 32 GB rozšíriteľných o mikro SD kartu. Operačný systém bude tvoriť Android 4.4.2 a tešiť sa vraj môžeme aj na čítačku odtlačkov prstov, ktorá má zabezpečovať napríklad povolenie platby. Grafickú kartu uvidíme v podobe Mali-T628 a dva fotoaparáty majú rozlíšenie 8 mpx a 2,1 mpx. Uvidíme aj Ultra Power Saving režim či Download Booster, ktorý poznáme z Galaxy S5.

New York je však od nás vzdialený niekoľko hodín časového posunu, a tak Slovensko sa oficiálne dočká noviniek až „zajtra“, krátko po pol noci.