Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Samsung Galaxy Tab S: Najlepší Samsung tablet?

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
13. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Samsung dnes v noci v New Yorku predstavil svoje dve novinky Samsung Galaxy Tab S, ktoré disponujú uhlopriečkami 8,4 a 10,5 palca. Ako vraví Samsung, majú to byť najlepšie tablety, aké ponúka. Okrem slušných špecifikácií sa predstaví aj s množstvom aplikácií a dočasných predplatených služieb.

Včera bolo jasných len niekoľko detailov o dvoch novinkách, dnes je všetko známe. Super AMOLED displej disponuje rozlíšením WQXGA 2,560 x 1,600 a je vybavený technológiou Adaptive Display, ktorá sama nastaví sýtosť i ostrosť farieb, dokonca teploty farieb na základe okolitého prostredia, gama... Rovnako sú prítomné aj profi režimy AMOLED Kino a MOLED Fotka.

Procesory vo vnútri zariadenia budú predstavovať dva typy, v závislosti od toho, na akom trhu sa budú predávať. Uvidíme buď osemjadro v podobe Exnos 5 Octa, alebo štvorjadro Snapdragon 800. Operačná pamäť disponuje až 3 GB priestoru a úložný priestor veľkosti 16 či 32 GB sa dá rozšíriť o mikro SD kartu do 128 GB. Operačný systém tvorí Android KitKat a grafické rozhranie TouchWiz.

Okrem WiFi sa predstaví aj NFC, samozrejmosťou je Bluetooth a kapacita batérie sa líši v závislosti od veľkosti uhlopriečky. Pre väčší model je tu 7,900 mAh a pre ten menší len 4,900 mAh.

Nachádzajú sa tu bohaté možnosti pre zábavu i prácu, napríklad aktuálna téma futbalu a spolu s ňou aplikácia Kick. Máme sa tešiť na úplne nový spôsob vizualizácie práve prebiehajúcich či ukončených zápasov, prehľadné tabuľky a skóre. Wooky je určená pre čítanie e-kníh a e-magazínov a používatelia v rámci nej môžu pol roka čítať e-časopis EMMA zdarma. Súčasťou zariadení bude aj 3-mesačný premium účet zdarma na Ivio, čo je videopožičovňa, ktorá funguje online na platforme Android výhradne pre Samsung. A aby toho nebolo náhodou málo, počas prvých 3 mesiacov budú mať používatelia prístup k 15,000 komiksom od Marvelu. SideSync 3.0 zabezpečí odpoveď na hovor, ktorý prichádza zo smartfónu a Quick Connect je bezdrôtové spojenie tabletu a zariadenia v jeho blízkosti bez zdĺhavých potvrdzovaní či hesiel. 

K dispozícii budú i doplnky v podobe Book Cover puzdra a puzdra Simple s extra tenkou klávesnicou. V júli sa ich dočkáme za rôzne ceny: Samsung GALAXY Tab S 8.4 WiFi - 429 €, Samsung GALAXY Tab S 8.4 WiFi/LTE - 529 €, Samsung GALAXY Tab S 10.5 WiFi - 529 €, Samsung GALAXY Tab S 10.5 WiFi/LTE - 629 €.