Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Telekom: V auguste 300 Mbps!

Telekom: V auguste 300 Mbps!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
17. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Telekom prináša svojím zákazníkom možnosť novej rýchlosti optického internetu, teda do maximálnych 300 Mbps. Očakávať ho môžeme už od 1.augusta. Kvôli rýchlejšej novinke je potrebné použiť tzv. ONT zariadenia Huawei 8240H – noví zákazníci ich dostanú automaticky, pôvodným sa bezplatne vymení.

Novú teoretickú rýchlosť 300 Mbps budú môcť využívať používatelia najvyššieho programu Magio Internet XL využívanom cez optickú technológiu GPON. Cena sa nemení, teda ostáva na 20 eur mesačne, respektíve so zľavou pri kombinácii s TV a hlasovou službou. Zmena sa vzťahuje na nových aj existujúcich zákazníkov – títo dostanú o novinke informácie počas júla v podobe listu s výzvou na bezplatný prechod na nový program. V rámci optickej siete sa neuplatňuje Fair Use Policy. 

Kvôli rýchlejšej novinke je potrebné použiť tzv. ONT zariadenia Huawei 8240H – noví zákazníci ich dostanú automaticky, pôvodným sa bezplatne vymení. Inštaláciu zvládnu i sami.

Okrem toho sú nutné gigabitové porty na sieťovej karte a kvalitná kabeláž, ktorá podporuje vyššie rýchlosti ako 100 Mbps. Najlepšie výsledky preukázalo priame pripojenie ONT s počítačom a vytvorenie tzv. PPPoE session. Súčasné bezdrôtové pripojenie (WiFi)totiž v reálnych podmienkach nezvláda podobné čísla. Telekom zároveň pripravuje na svojom webe nový speedmeter, kde si budú môcť zákazníci zmerať rýchlosť.