Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Nokia X2: Duálna SIM a Android v hlavnej úlohe

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nokia ohlásila update k svojmu prvému Android setu - novinka má názov jednoducho X2 a opäť sa vyznačuje krikľavými farbami v rámci dizajnu. Nechýba však ani príjemná cena či možnosť vložiť dve SIM karty.

Spoločnosť Nokia naďalej pokračuje v boji nízkymi cenami svojich smartfónov a tento raz prispieva do oblasti androidových zariadení. Updatovala svoj model Nokia X z tohtoročného MWC v Barcelone a dala novinke názov Nokia X2. WVGA ClearBlack LCD displej má veľkosť 4,3 palca a pod ním sa nachádza dvojjadrový procesor od Qualcommu Snapdragon 200 s taktom 1,2 GHz. K dispozícii je pamäť RAM veľkosti 1 GB a úložný priestor disponuje kapacitou 4 GB. Tie sa však dajú rozšíriť o mikro SD kartu do 32 GB.

Nokia X2

Nechýbajú dva fotoaparáty, ten zadný má vyššie rozlíšenie, teda 5 mpx a predná webkamera je VGA. Do vnútra sa dajú vložiť dve SIM karty a batéria je tiež vyberateľná. Jej kapacita je 1,800 mAh. Po uvedení v júli bude telefón dostupný v žiarivých farbách a tmavošedý odtieň sa očakáva až neskôr. A čo spomínaná príjemná cena? 135 dolárov.